Nanejvýš malé zvýšení cen očekává Pavel Oberreiter, vedoucí rybničního hospodářství Lesů a rybníků města České Budějovice. „Výrazné zdražení na Vánoce se nepředpokládá, maximálně o koruny," řekl Pavel Oberreiter, ale dodal, že hlavní slovo ohledně cen budou mít rybáři z Hluboké a Třeboně.

Výlovy si Oberreiter chválí. „Ryby jsou nepatrně těžší, než jsme čekali, celkový výsledek je průměrný až lehce nadprůměrný," konstatoval rybář za firmu, které už zbývá slovit jen třetinu ploch.

Dominantní pozici má v regionu Rybářství Hluboká CZ. 
I tam práce pokročily. „Máme za sebou jeden a půl měsíce výlovů. Sezona startovala trošičku s problémy, ale nemáme špatné výsledky," uvedl výrobní náměstek Josef Chmel. Průběh léta byl podle Chmela pro ryby dobrý, ale překvapení se objevilo v minulých měsících na straně odbytu. „V srpnu a září byl prachmalý zájem o ryby," zmínil  Chmel. K cenám hlubocký výrobní náměstek řekl, že se budou řešit až na konci výlovů.

Všichni rybáři ale upozorňují, že obilí ke krmení, nafta i energie jsou stále dražší a časem se asi zdražovat bude, i kdyby ne už letos. „Za čtyři roky zpátky stoupla pro nás cena obilí víc jak o 100%. Zatím se s tím nějak srovnáváme, ale příští rok nevím," upozornil Lubomír Zvonař z Rybářství Nové Hrady. Připojil však, že pro tuzemské zákazníky chce mít dostupné potraviny, ne aby lidé museli kupovat drůbež dováženou z Jižní Ameriky. A letošní ryby si Zvonař chválí. „Ryba je dobrá, zákazníci budou spokojení," zdůraznil ředitel novohradských rybářů. Díky výlovům si mohou lidé už teď na sádkách producentů nebo ve specializovaných prodejnách koupit nejen kapry, ale i amury, okouny, líny nebo dravé ryby. Prodává se i na hrázích.
Výlovy budou pokračovat téměř do konce listopadu, dnes se třeba loví Nakolický rybník.