V celé České republice platný hlas odevzdalo 40 899 studentů. Do projektu se přihlásilo 335 škol, výsledky voleb jich v řádném termínu odeslalo 312.

Jak se ukázalo, a ne poprvé, výsledky Studentských voleb se značně odlišují od průzkumů veřejného mínění. V jižních Čechách se zapojilo 21 škol, což je v podstatě průměrný počet na kraj a celkově bylo odevzdáno v Jihočeském kraji 2 197 platných hlasů.

Největší počet hlasů získala v celé republice mezi středoškolskými studenty koalice Piráti a Starostové (30,4 %), za ní následovala koalice Spolu – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 (29,4 %), na třetím místě se umístilo hnutí ANO 2011 (8,5 %) a na čtvrtém místě Strana zelených (7,1 %). Pouze tyto čtyři subjekty získaly více než 5 % hlasů. Dále získaly SPD 4 %, Volný blok 3,3 %, ČSSD 2,4 %, KSČM 2,3 %, Přísaha 2 % a Trikolóra svobodní soukromníci 1,9 % hlasů.

Podle Karla Strachoty z organizačního týmu, který Studentské volby připravuje, platí, že se značně liší volební preference studentů v různých typech škol. "Gymnazisté volí výrazně jinak než jejich vrstevníci na středních odborných školách a ještě víc se liší výsledky na učilištích.“

Jak volby probíhaly

Možnost volit měli studenti starší 15 let ze škol, které se do Studentských voleb zapojily. Vlastní volby na školách probíhaly obdobným způsobem jako volby skutečné: studenti sestavili volební komise a připravili volební místnosti s urnou a plentou, za níž voliči zaškrtávali na hlasovacích lístcích jednotlivé politické strany, hnutí nebo koalice, které v reálných volbách kandidují. Vše probíhalo pod vedením jednoho pedagoga. Ten po skončení voleb odeslal prostřednictvím zabezpečeného webového rozhraní výsledky za školu k celkovému zpracování.