Volba probíhala elektronicky pomocí volebního systému Belenios. „Stanislav Černý je odborníkem na oblast IT a leteckou dopravu, současně je zastupitelem v Libníči a dlouholetým předsedou jihočeských Zelených. Zabýval se spalovnou ve Vrátě a problematikou letiště v Plané. Zvolili jsme člověka, který zná výborně jižní Čechy a který myslí na jejich udržitelný rozvoj a prosperitu,“ říká Dana Kuchtová, spolupředsedkyně jihočeských Zelených.

„Jednou z programových priorit je pro nás téma dopravní obslužnosti hromadnou dopravou a s ním související funkční integrovaný systém, který by navazoval i na okolní krajské systémy, případně na přeshraniční dopravu. Dalšími tématy, které chceme řešit, je udržitelná developerská činnost v turisticky exponovaných místech, jako je Lipensko a udržitelný rozvoj všeobecně, energetika a trvalé úložiště jaderného odpadu, dostupná lékařská péče a samozřejmě další zelená témata,“ říká Stanislav Černý.

Ilustrační foto.
Hejtman už ohlásil kandidaturu. Jedna volební tajenka je pryč

„To vše nejde postavit pouze na jednom člověku, těším se proto na spolupráci s Pavlou Setničkovou ze spolku Lipensko pro život a dalšími odborníky jihočeských Zelených. Jednáme také s nezávislými osobnostmi, které bychom chtěli přivést na naší kandidátní listinu. Jména zatím uvádět nebudeme, neboť jednání jsou stále otevřená,“ doplňuje Stanislav Černý.

Zdroj: Stanislav Černý, Dana Kuchtová