Od jednoho z jihočeských seřadišť v Čimelicích na Písecku podle jihočeského koordinátora Karla Chromého v noci vyjela kolona deseti traktorů a nějaká nákladní auta. "Jeli jsme od Čimelic na seřadiště v Zalužanech a odtud do Prahy. Cestou jsme na žádné komplikace třeba s policií nenarazili," popsal pro Deník. V pondělí kolem půl osmé ráno doplnil, že už jsou prakticky na místě. "Je zde neskutečné množství traktorů a ještě dalších asi devadesát jich stojí někde u Flóry," dodal.

Z jihu Čech mělo podle původních odhadů vyjet do Prahy celkem asi sto traktorů. Počty účastníků se neustále měnily. Přispívaly k tomu prý i četné dohady či urážky, které si mezi sebou lidé vyměňovali na sociálních sítích, konkrétně ve skupinách, které o protestech zemědělců informují.

Zdroj: Karel Chromý

Policisté v pondělí ráno pro jistotu hlídali nájezdy na dálnice, a to i na D4, která vede do Prahy od Písku.

A jak vypadalo brzké ráno v pondělí 19. února na silnici I/3 u Mrače kousek za Benešovem? Nejdříve dva traktory, nejspíš stroje z Výrobně obchodního družstva Zdislavice, a několik minut po nich dlouhá kolona traktorů se zapnutými oranžovými majáčky jedoucí až z Českým Budějovic.

Demonstrace zemědělců v Praze
Provoz na magistrále je opět bez omezení. Zemědělci s traktory zamířili domů

Ještě kolem sedmé ráno byla dle informací policie doprava třeba na Hlávkově mostě plynulá a ranní nájezd zemědělské techniky se obešel bez komplikací.