Jihočeští hasiči zasahovali v souvislosti s deštěm a bouřkami ve středu odpoledne u více než dvou desítek událostí. Podle mluvčí hasičů Venduly Matějů bylo nejvíce práce s popadanými stromy, a to hlavně na Jindřichohradecku a Českokrumlovsku.

Ve Vimperku nebo Českém Krumlově hasiče zaměstnalo čerpání vody z lagun, které se utvořily na silnicích. V Hostkovicích a opět v Českém Krumlově pak pomohli s přetékajícími kanály. U Kamenného Újezdu nedaleko Českých Budějovic spadlý strom přerušil provoz na železniční trati.

S bouřkami se Jihočeši a Západočeši potýkají už od začátku týdne. V pondělí rozmary počasí poznali hlavně obyvatelé Prachaticka, zejména Vlachova Březí. Velké kroupy tady rozbíjely okénka u aut nebo skleníky. Ve Zdíkově na Prachaticku nestačila kanalizace pobrat přívaly vody z okolních polí, a tak byly zdejší ulice částečně neprůjezdné, připomínaly koryto řeky, kterým se valí voda.

V úterý prudké deště škodily hlavně v Karlových Varech, kde přívaly vody zdevastovaly Moravskou ulici. Dlažba zde zůstala na mnoha místech vytrhaná. Kvůli památkové ochraně totiž dělníci dlažební kostky při rekonstrukce ulice zasadili na sucho jen do štěrku.

Zdroj: Deník/ Kamil Kacerovský