Potvrdil to v pondělí 25. června v Českých Budějovicích.

Ke své opětovné kandidatuře Jiří Šesták zmínil, že když se rozhodoval, tak se nejprve chtěl zeptat občanů a začal sbírat podpisy pro svou podporu. "V současné době jich mám asi 1100," říká Jiří Šesták s tím, že pro podání nezávislé kandidátky je to dostačující. Potvrdilo mu to i přízeň občanů. "Tu zpětnou vazbu jsem tím pádem dostal," zdůrazňuje Jiří Šesták.
Pro politiky je ale podle Jiřího Šestáka důležité, aby spojovali lidi různých proudů v konkrétních tématech.

"Myslím si , že se mi to daří," dodává senátorský kandidát a připojuje, že proto oslovil další strany vedle Starostů a nezávislých. Strany, které ctí podobné názory na společnost a význam svobody a demokracie a závazky a příslušnost ČR k Evropské unii a k Nato. Zástupci oslovených stran v pondělí vystoupili na podporu kandidatury Jiřího Šestáka, konkrétně se jedná o hnutí Občané pro Budějovice, TOP 09, KDU-ČSL, uskupení Senátor 21 nebo stranu Zelených.

V senátu se chce Jiří Šesták vedle kulturních témat věnovat třeba i otázkám dětských domovů, hospicové péče nebo posilování historické paměti u veřejnosti. Na Českobudějovicku hodlá konkrétně pokračovat v podpoře lišovského obchvatu, je zakladatelem sdružení, které zahrnuje i starosty dotčených obcí a stavbu komunikace podporuje nebo v podpoře snah o vybudování základní školy ve Srubci.