„Něco takového tady chybělo, v dnešní době se volí miss všeho možného, ale miss jižních Čech chybí. Myslím, že to je region, který si takovou soutěž zaslouží,“ přiblížil důvody vzniku Martin Placek za pořádající agenturu KP Models.

Soutěž se podobá obvyklým kláním krásy, na soutěžící čekají klasické disciplíny. Zvláštností ale je, že se každá finalistka stane patronkou nějaké jihočeské památky. Tu by poté měla umět zajímavě představit a prokázat tak své komunikační schopnosti. „Nehledáme jen krásu, ale i inteligenci, příjemné vystupování, slovní pohotovost a podobně. Nechceme objevit modelku, ale miss, to znamená slečnu, která bude všestranná,“ zdůraznil Placek.

V současné chvíli se již všechny dívky, které by titul rády získaly, mohou do soutěže hlásit na internetových stránkách www.missjiznichcech.cz.

Zaregistrovat se mohou dívky ve věku od 17 do 27 let, ať mají zkušenost s modelingem či nikoli. Podstatné nejsou ideální míry ani bydliště, ale spíše vztah k jižním Čechám jako takový. Posledním dnem pro přihlášení je 9. březen.

Kromě základních údajů pošlou dívky při registraci také své fotografie. „Měly by být amatérsky focené, nejlépe doma rodinným příslušníkem. O snímky od profesionálních fotografů nestojíme, protože ty bývají vesměs retušované a my chceme přirozenost,“ vysvětlil Martin Placek.

Doplnil, že zaslané fotografie o ničem nerozhodují a všechny dívky budou pozvány na casting. Odtud vzejde 24 semifinalistek, z nichž lidé prostřednictvím hlasování přes sms a internet vyberou 12 finalistek, které se utkají na závěrečném galavečeru v Domě kultury Metropol 28. května.

Tváří soutěže je jihočeská modelka a playmate Gabriela Dvořáková. „Chtěla bych soutěžícím dívkám hlavně pomoci a poradit. Chci s nimi být také v kontaktu během celé soutěže, abych je mohla objektivně hodnotit, až budu v porotě,“ řekla. Spolu s ní zasednou v porotě na finálovém večeru zástupci kraje, města, sportovci, fotografové a další.