Desítky sportovců, kteří vybojovali medaile na hrách V. letní olympiády dětí a mládeže ČR v červnu v Olomouci, se sešli v pondělí v sále zastupitelstva na Krajském úřadě v Českých Budějovicích.

„Za úspěšnou reprezentaci děkuji vám, rodičům i trenérům,“ řekl hejtman Jiří Zimola a dodal, že věří v jejich další úspěchy. „Sport pomáhá překonávat i telecí léta,“ připomněl Jiří Zimola a předal jim kromě jiného i dárkové poukazy na sportovní potřeby.

Nejúspěšnějším sportovcem Jihočeského kraje i celé olympiády byl plavec Josef Moser, který čtyřikrát zvítězil. „Plavalo se mi dobře, ale čtyři zlaté jsem nečekal,“ přiznává čtrnáctiletý plavec, „Největší šanci jsem měl asi na 400 m volný způsob,“ říká osmák ze ZŠ Kubatova. „Docela jsem rád, že jsem se dneska ulil ze školy. Na plavání a tréninky mám čas, ale školu určitě neošidím,“ uculuje se vytáhlý plavec. „Jednou bych chtěl být chirurgem,“ svěřuje se.

V Olomouci si našel čas i na radovánky. „Měli jsme volný program, tak jsme byli na koncertech nebo v zoologické zahradě,“ říká a vrací se i k prázdninám. „Máme chatu u Plava, tak chodím plavat do řeky Malše. Hloubka tam není, ale voda je trošku studenější,“ dodal Josef Moser, čtyřnásobný zlatý hrdina olympiády dětí a mládeže.