Ve hře je například uskupení STAN a Čisté Budějovice. Podle jeho lídra Viktora Vojtka se případné účasti na vedení města nebrání. „Je to pro nás otevřená varianta,o které v tuto chvíli nějakým způsobem jednáme,“ uvedl pro Deník Viktor Vojtko přímo s tím, že má na mysli spojenectví s ANO 2011 a HOPB.

Jak se situace vyvine, čeká i Tomáš Bouzek, lídr TOP 09 a Lidovců. „Čekáme, teď je to na těch velkých hráčích,“ konstatoval Tomáš Bouzek a připojil, že pro jeho uskupení jsou i některé nepřijatelné varianty. „Vyloučena je pro nás koalice, kde bychom byli s ODS a ANO 2011 a samozřejmě s komunisty,“ vypočetl Tomáš Bouzek.

Podle Jiřího Svobody z vítězného ANO 2011 se možnost různých koalic nyní zúžila vzhledem k tomu, jak se některé strany staví k možné spolupráci s KSČM nebo jaké mají další podmínky. Zároveň vyslovil pochybnost, zda by připadala v úvahu koalice vítěze voleb a ODS s podporou komunistů. „Ze strany ODS by spolupráce s KSČM asi nefungovala,“ konstatoval Jiří Svoboda.

Nyní podle současného primátora neexistuje dobrá varianta, za tu považoval možné spojenectví tří nejsilnějších stran. „Přišlo by mi to solidní vůči voličům,“ zmínil Jiří Svoboda. Dodal, že teď situace moc možností nenabízí, proto má dojem, že příští týden by se mohlo pokročit k nějakému obrysu koalice. O složení budoucí vlády by možná mohla napovědět už jednání, která se podle informací Deníku chystají na víkend.
Pořád jsou ale otázky, které je třeba vyřešit. ANO 2011 třeba chce, aby i opozice byla zapojena do vedení města zastoupením v kontrolních orgánech nebo v městských společnostech. Podle postoje k tomuto problému bude hodnotit i možné partnery v koalici. A než vůbec začne jednat, chce, aby bylo jisté, že malé strany mají potřebný mandát. Třeba TOP 09 si totiž musí případnou koalici nechat schvalovat v Praze.
V roce 2014 se komunální volby uskutečnily 10. a 11. října 2014. Koaliční námluvy skončily v noci z 24. na 25. října dohodou ANO, hnutí Občané pro Budějovice a TOP 09. Tato koalice do konce volebního období nevydržela. A vysoký byl i počet zastupitelů, kteří opustili své kluby.