V tomto klání navíc uspěl, a to hned dvojnásobně.

Stal se totiž vítězem pátého kola a ovládl i samotné finále soutěže, která si mezi rybáři získala velikou oblibu.
Nikoliv po boku štěstěny, nýbrž svého otce, který jej k rybaření přivedl, si včera Jan Bohdal přišel do českobudějovické rybářské prodejny Aquazona pro zasloužené odměny.

A sice kvalitní prut a navíc elektromotor, vše v hodnotě téměř šesti tisíc korun.

„K motoru si sice budu muset pořídit ještě nějaké plavidlo, ale jsem za tu výhru rád. V rybaření mě posune zase o kus dál," usmíval se Jan Bohdal. „Rybářské vybavení mám zatím jen základní, takže se mi rozhodně hodí i prut. S tak kvalitním, jaký jsem teď vyhrál, jsem ryby ještě nechytal," neskrýval včera svou radost ze soutěžního úspěchu.

Sám si své rybářské „nádobíčko" poprvé rozbalil na břehu rybníka ve svých patnácti letech. „Do té doby jsem rybařit chodil jen s tátou," vzpomněl. Prut už dal do ruky i své malé dcerce, ta se ale pokračovatelkou rodinné rybářské tradice zřejmě nestane. „Rybaření ji moc nechytlo, třeba se to ale ještě změní," podotkl Jan Bohdal.
Nejraději tahá ryby ze soukromého rybníka, k němuž to z místa svého bydliště nemá daleko. „Často mířím i k rybníku Dešná u Jemnice. Právě tam jsem ulovil i kapra, s nímž jsem soutěž Deníku vyhrál," poznamenal Jan Bohdal, jenž u vody dřív trávil hodně času. Teď, když má vlastní rodinu, už svému hobby tolik nedá, nicméně na potřebný relax 
u vody si vždy chvíli najde.

Ryby Jan Bohdal nejen rád chytá, ale i konzumuje. „Často je připravuji v létě na grilu. Nepohrdnu ale ani klasickým kapřím řízkem," upřesnil Jan Bohdal, jenž za dvojnásobné vítězství v rybářském klání vděčí početnému okruhu příbuzných a známých. „Všude jsem rozhlásil, že prosím o pomoc při hlasování. A dopadlo to, jak to dopadlo – pro mě dobře," dodal s úsměvem.