20.40 Na charitativním Kabelkovém veletrhu Deníku se vybralo 181 670 korun. Děkujeme!! Zítra ještě charita otevře kasičky se zvláštními příspěvky. Výtěžek rozdělí mezi talentované děti, kterým chybí prostředky na rozvoj talentu.

19.25 Jihočešky děkují za Kabelkový veletrh. Například Míša Lorencová z Českých Budějovic poslala zprávu: "Super akce, fakt jsem si pořídila moc pěkné kabelky. Díky."

19.11 Kabelkový veletrh Deníku hlásí výdělek 180 980 korun. Děkujeme. Do 21 hodin se můžete přijít podívat na zbývající kousky.

18.55 "Ta je jak dělaná na masopust," komentuje svůj úlovek návštěvnice veletrhu.

18.35 O zbývající kabelky je nadále zájem. "Bohužel jsem se o akci dozvěděla až ve čtyři hodiny. Stejně jsem tu ale ještě našla kabelky, které se mi líbí," řekla návštěvnice, která za čtyřicet korun pořídila čtyři tašky a přispěla tak charitě.

18.20 Akce stále ještě nekončí. V sále ArtIGY i zájemci mohou vybrat ze zbývajících kusů za symbolickou cenu 10 korun. Mnozí odchází s plnou náručí.

17.45 Výtěžek charitativního Kabelkového veletrhu je zatím 179 tisíc korun. Do pokladny Městské charity České Budějovice přispělo 1600 platících zákazníků.

17.15 Gabriela Kombercová z Městské charity České Budějovice uvedla, že vybrané peníze pomohou dětem. "Částku rozdělíme mezi děti, které jsou talentované, ale nemohou svůj talent rozvíjet, protože pocházejí ze sociálně slabšího prostředí a jejich rodiče nemají prostředky," řekla. Peníze také pomohou handicapovaným dětem, jejich rodiče totiž vynakládají vysoké částky na péči a jiné aktivity už jim nezbývá.

16.55 Zájem o Kabelkový veletrh trvá. Do sálu stále přicházejí noví lidé a málokdo odchází s prázdnou. Mnozí zde strávili i větší část dne. Například hned několik sestřiček z českobudějovické nemocnice si kvůli akci vzalo dovolenou.

16.02 Kabelkový veletrh hlásí výdělek 172 800 korun. Děkujeme a přijďte si ještě vybrat ze zbývajících kousků za symbolickou cenu 10 korun.

Kabelkový veletrh Deníku.15.55 Deník vylosoval s pomocí kouzelníka Radka Bakaláře deset výherců z těch, kteří darovali na veletrh kabelky. První místo, dárkový poukaz pro dvě osoby do maďarských termílních lázní Bukfurdo, vyhrává Otakar Dvořák z Větřní. Druhé místo, poukaz na víkendový pobyt ve Wellness Hotel Frymburk, získává Bohuslava Adámková z Budějovic. Vstup do termálních lázní Johannesbad v Bad Fussingu vyhrávají Jana Konrádová z Českého Krumlova, Otakar Dvořák z Větřní, Vlasta Zahradníková z Českého Krumlova, Václav Marhoun z Českého Krumlova, Libuše Růžičková ze Zlivi, Jana Mlejnková z Lásenice, Lucie Mrázová z Českých Budějovic a Vlasta Slípková z Loučovic.

15:54 Doposud přispělo do Kabelkového veletrhu 1235 zákaznic. Od 16 hodin prodáváme vše za 10 korun.

14.50 Na Kabelkovém veletrhu už jsme vybrali 160 tisíc korun. Děkujeme a ještě přijďte!

14.43 "Ta taška je přesně na piváky, tam se vejde tak šest lahváčů," komentoval nabídku jeden z mužů.

14.40 Kabelkový veletrh zpestří od 15 hodin vystoupení kouzelníka Radka Bakaláře. Ten například před zraky nakupujících promění ledový čaj ve vodu.

14.12 Vystoupení Bárováčku skončilo. Tomáš Hrubý si jej pochvaloval. "Bylo to naše nejlepší vystoupení, nejvíc se nám povedlo," řekl.

Kabelkový veletrh Deníku.13.53 Ve 14 hodin zpestří Kabelkový veletrh vystoupení souboru Bárováček. Ten pracuje při Základní a Mateřské škole J. Š. Baara v Českých Budějovicích. Zaměřuje se na tance, písně, říkadla a taneční pásma složená z písniček a říkanek z oblasti jižních Čech. Bárováček navštěvují děti od čtyř do dvaceti let a v současné době má soubor okolo 70 členů.

13.32 Doprovod přítelkyním na veletrh dělají Lukáš Vrba a Martin Koryťák. "Přišli jsme dobrovolně a rádi, protože jsme ještě nikdy neviděli tolik kabelek pohromadě. Holky nemají omezený rozpočet, na co jim nezbydou peníze, to zaplatíme my. Nejdůležitější je, že tojde na dobrou věc. Příště bychom ale uvítali veletrh s věcmi pro muže," shodli se.

13.18 Patronka projektu podnikatelka Martina Jiřičková akci chválí. "Překvapilo mě, kolik je tu lidí, mám z toho radost, protože všechny peníze jdou na dobročinné účely. Já si jdu také něco vybrat, kabelek není nikdy dost, chtěla bych nějakou černou na večer," řekla.

13.15 Spoustu kabelek si nejspíš odnese Anežka Valentová. "Já jsem zjistila, že mám asi divný vkus. Nelíbily se mi ty drahé kabelky a užívám si až teď, když už je to přebrané," přiznala.

13.08 Patronka Monika Brýdová má velkou radost, že už se prodala kabelka, kterou ona sama vyrobila a na veletrh darovala. Překvapil ji zájem o akci. "Nečekala jsem to, už když jsem sem šla, potkala jsem paní, která si jich nesla asi deset," říká. I ona chce něco koupit. "Zrovna teď chci zkusit techniku malování na kabelky, tak tu zkusím najít nějakou, kterou bych na to mohla použít," dodala.

12.50 Dorazila patronka akce Marta Faktorová ze splečnosti Madeta. Velký zájem o veletrh ji těší. "Jsem příjemně překvapené, Jihočeši jsou zase nejlepší. Já se teď nejdřív podívám, jestli moje darované kabelky už zmizely. A jestli ne, tak si je koupím zpátky," smála se.

12.40 Na veletrh přišla Iveta Svitáková z Českých Budějovic. O akci se dozvěděla díky letákům v MHD. "Řekla jsem si, že tu investuji pětistovku, ale už mám asi vybráno za víc. Beru i kabelky pro známé, určitě si koupím nějakou malou kabelku, ta se bude hodit do města, a chci bílé psaníčko, protože to využiji na svatbu, která se teď připravuje," vysvětlila. Sama má doma oblíbenou tyrkysovou kabelku, kterou si koupila sama a nosí ji všude. "V tomhle ohledu moc nehledím na módu, mám tu kabelku ráda, tak jí nosím a řešením, jestli k ní ladí oblečení," dodala.

12.20 Prodala se nejdražší ze speciálních kabelek - z papíru ručně vytvořená taška od Moniky Brýdové. Za 800 korun si ji koupila Stanislava Neubauerová, která sice pochází z Českých Budějovic, ale dlouhodobě žije v Německu. Kabelka tedy poputuje do zahraničí. "Do Budějovic občas jezdím, a tak jsem to tentokrát spojila s návštěvou této akce. Chtěla jsem si pořídit nějaký opravdu orginální kousek, což se mi podařilo," popsala.

Kabelkový veletrh Deníku v ArtIGY, středa 3. září 2014.12.15: Jednou ze známých osobností, které darovaly kabelky do charitativního veletrhu Deníku, je zpěvačka Bára Basiková. Ta shodou okolností vystoupí na chystané módní přehlídce jedné z patronek Kabelkového veletrhu, návrhářky Terezy Sabáčkové. "Přehlídka se uskuteční 4. října od 20 hodin ve Wellness Hotelu Frymburk a kromě Báry Basikové na ní zazpívá také Václav Noid Bárta," pozvala Tereza Sabáčková.

12.10: "Mami, vezmi ji, takovou svítivou doma ještě nemáme," nabádá svou maminku vybírající z množství kabelek asi čtyřletá holčička. 

12.00: Za kabelky návštěvnice a návštěvníci Kabelkového veletrhu prozatím utratili 130 tisíc korun. Vybrané peníze pomohou talentovaným dětem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Děkujeme všem, kteří si již přišli nebo teprve přijdou nakoupit!

11.52: Za první tři hodiny, kdy je Kabelkový veletrh v kulturním sále ArtIGY otevřen, sem zavítalo již 630 nakupujících. Málokterá ze zákaznic přitom odcházela jen s jednou kabelkou.

11.49: Módní návrhářka Tereza Sabáčková si kromě dalších kabelek vybrala i reklamní psaníčko Burda. "Ta kabelka mě zaujala na první pohled," usmívala se.

11.20 Na veletrhu se zastavila také jedna z patronek projektu, módní návrhářka Tereza Sabáčková. "Už u výtahu jsem viděla frontu, a tak jsem věděla, že to funguje," komentovala. Když do projektu vstupovala jako patronka, neuvědomovala si, jaký to může mít ohlas. "Líbil se mi ten nápad, ale nedomýšlela jsem to. Až pak mi došlo, že to vlastně musí oslovit spoustu žen," dodala. Sama si na veletrhu chce také jednu kabelku vybrat. "Mám málo času, takže musím dát na první dojem. Asi mě vlivňuje i příprava nové kolekce, viděla jsem teď mnoho trendů. Sháním nějakou béžovou kabelku, to je klasická barva pro podzim a bude se dobře nosit k výraznému oblečení," řekla.

11.14 "Když jsem to viděl, tak jsem myslel, že uteču," přiznal jeden z mužů na veletrhu.

10.59 Na veletrh dorazila také Zdeňka Matějková z Českých Budějovic. "Mám doma spoustu kabelek, chtěla jsem je také darovat, ale nestihla jsem to, tak doufám, že se akce bude opakovat," řekla. "Vidíš to? Ta je dokonce značková," zaznělo jinde v sále. "Holky, já se sunu," říká u stolů plných kabelek další návštěvnice.

10.27 Dvě dívky odcházejí ze sálu. Každá má na ruce několik kabelek. "No myslím, že ještě dvě bys dala," říká jedna k druhé s úsměvem.

Kabelkový veletrh Deníku10.22 "Hele, tahle bude dobrá na houby," poznamenává k jedné vybrané tašce návštěvník veletrhu. Kabelky od známých osobností jsou téměř všechny prodané, na kupce ale ještě čeká například taška, kterou darovala zpěvačka Ilona Csáková.

10.17 Již jsme vybrali 59 tisíc korun! Děkujeme.

10.03 Pokladnami na Kabelkovém veletrhu během první hodiny prošlo asi 260 lidí. Někteří koupili kabelky za pár desítek korun, výjimkou ale nejsou ani tisícové útraty.

09.58 S velkým úlovkem odcházejí Petra a Pavla Kaiseršatovy. Ty si také předem nestanovily žádný rozpočet, přišly se jen podívat, co se jim bude líbit. "Je nám jedno, kolik to bude stát, ale už budeme muset platit, protože jdeme do školy," smály se.

09.50 Na veletrh dorazila také Bohuslava Adámková z Českých Budějovicích. O akci četla v Deníku a sama darovala jedenáct kabelek. "Teď jsem se samozřejmě přišla podívat. Předem daný rozpočet nemám, vybírám podle toho, co se bude hodit. Zatím mám čtyři kabelky a potřebuji ještě něco pro vnučku," řekla.

09.37 "No tak když mi koupil levnou pračku, tak se rozšoupnu tady," zaznělo z úst jedné návštěvnice.

09.32 "Ty jo, ty sis koupila mojí kabelku," říká jedna kamarádka druhé. "Ty kráso, to je lidí," komentuje další žena ještě před vstupem. "Ježišmarja, to je hezká kabelka, vidíš" zní z jednoho rohu sálu. Na veletrh dorazil i Miroslav Mareš. "Potřebuji kabelky do půjčovny, nějaké jsme sami darovali a teď tu chci doplnit zásobu. Jsem hlavně rád, že jsem tu našel historické kabelky. S prázdnou už domu nepůjdu, a to je hlavní," komentoval.

09.26 O Kabelkový veletrh je obrovský zájem. Ze sálu i do sálu stále proudí lidé. "Nevím, jestli mám tolik peněz, kdyžtak si půjčím," směje se jedna z návštěvnic. "To nevím, jestli tohle psychicky zvládnu. A oni měli strach, že jim ty kabelky zbydou," dodává další. Někteří dokonce poznávají vlastní kabelky, které na veletrh darovali.

Kabelkový veletrh Deníku09.20 Sál je plný. Ženy chodí s kamarádkami a porovnávají si své úlovky. Někteří muži ale zůstávají před vstupem. "Tam už nemusím, ne?" říká jeden z nich.

09.16 "Já už mám nakoupeno za 970 korun, mám asi dvacet kabelek," říká jedna z návštěvnic. "Já už bych si taky potřebovala někde odsypat," dodává další.

09.14 Lidé kupují spousty kabelek, mnohé návštěvnice si berou deset i více kusů. "Musíme si to někam odložit, ale aby nám to nikdo nevzal," strachují se. Mezi prvními zmizely kabelky s překvapením za 100 korun - dárkyně do nich dala pro kupující malé dárečky.

09.12 S organizací veletrhu pomáhají studenti Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorká. Jedná se o studenty oboru Farmaceutická technologie. "Přišli jsme rádi pomoct, máme tu asi patnáct studentů a všichni si určitě něco koupí," komentoval pracovník školy Arnošt Máče.

09.10 Mezi prvními platícími je Eva Holečková z Českých Budějovic. Koupila si tři kabelky, chtěla si totiž udělat radost. "Dneska jsem měla náročné vyšetření, dopadlo to dobře, tak jsem to chtěla oslavit," řekla. Na veletrh dorazil i Václav Zahradník ze Strakonic, přijel s kamarádkami, protože s nimi chodí do školy, ale možná si i sám něco vybere.

09.06 "Holky, kdybychom se neviděly, tak se sejdem venku," říká jedna z návštěvnic. "Tak čau," dodala a zamířila jinam, než její kamarádky. Mezi návštěvníky jsou i muži, jeden z nich už má čtyři kabelky. "Musíme rychle, než to bude rozebrané," dodává další návštěvnice.

09.05 Velký zájem je o kabelky od osobností. Téměř všechny jsou hned po zahájení veletrhu rozebrané.

09.02 Pavla Kaieseršatová z Třeboně už si vybrala několik kabelek. "Dostala jsem na to v práci volno, a tak musím všem kabelku přivézt, beru pro maminku, další příbuzné i kamarádky. Zatím to beru hlavně na množství, ale možná je ještě přeberu," komentovala.

9.00 Kabelkový veletrh je zahájen. V ArtIGY už jsou čtyři stovky návštěvníků.

Kabelkový veletrh Deníku v ArtIGY, 3. září 2014.8. 48 Za chvilku bude otevřen sál, v němž nabízíme k prodeji téměř sedm tisíc kabelek. Zájemkyně už nakukují dovnitř. "Ježiš, Jiřinko, než to všechno projdeme, to se z toho zblázníme. To bude pastva pro oči," komentuje jedna z nich.

8.40 Před vstupem do ArtIGY už se hromadí návštěvnice veletrhu. Zahájení bude v 9 hodin. Jednou ze zájemkyň je Kateřina Strnadová, která se o akci dozvěděla od své pacientky. "Tu jste s darovanou kabelkou fotili. Dělali jsme si z ní legraci, že je mediální hvězda," řekla. Další návštěvnice dodaly, že se o veletrhu dozvěděly z Deníku.

8.00 Přijďte si vybrat nový módní doplněk a zároveň tak pomoci dobré věci. Výtěžek bude prostřednictvím Městské charity České Budějovice rozdělen mezi děti, které potřebují peníze na rozvoj svého talentu.

Středeční veletrh navíc nabídne doprovodný program. Vystoupí folklórní soubor Bárováček a kouzelník Radek Bakalář, finalista soutěže Česko-Slovensko má talent.