„Na začátku jsem byla docela nervózní, ale postupně to ze mě spadlo a uklidnila jsem se," popsala své pocity při soutěžním klání Barbora Čermáková, která se již třetím rokem učí kadeřnickému řemeslu na Střední škole obchodu, služeb a podnikání a na Vyšší odborné škole Kněžskodvorská Č. Budějovice.

Pro ni i pro mnohé další soutěžící přípravy začaly už několik dní před výstavou. „Musela jsem si svou modelku obarvit a připravit, na barvení totiž čas při samotné soutěži není," vysvětlila budoucí kadeřnice. „Téma se mi líbilo, jmenovalo se Lady v trendy barvách. Při soutěži  ale nechybělo ani zranění. Řízla jsem se totiž o břitvu. Naštěstí vše vyřešila náplast a já jsem mohla pokračovat," ukázala  Barbora Čermáková svůj ošetřený prst.

Při soutěži členové poroty hodnotili kreativitu, módnost, ale i čistotu provedení. Děvčata si například nemohla pomáhat příčesky, zakázány byly ale také kulmy nebo žehličky na vlasy.

Výstaviště v těchto dnech patří především žákům a budoucím studentům. Různé střední či odborné školy zde totiž jako každý rok prezentují své obory.

„Jsem teprve v osmé třídě, takže mám ještě čas se rozhodnout, kam vlastně půjdu, ale hodně mě baví počítače," svěřil se jeden z návštěvníků prvního dne výstavy Vzdělání a řemeslo Marek Pilný z Českých Budějovic.