Kalendář je ozdoben 52 obrázky zdravotně postižených ze čtyř neziskových organizací. Skupina ČEZ je distribuuje každé dva roky a vedle domácností dostávají kalendář školy, školky, zdravotnická, sociální, ubytovací a rekreační zařízení, vojenské útvary, firmy i složky integrovaného záchranného systému. S předáním pomáhají starostové obcí, bez kterých by byla jejich distribuce velmi obtížná.

„Od elektrárny jsme dostali pět stovek kalendářů. V obci máme velmi aktivní dobrovolné hasiče a jsem rád, že nám pomůžou i s distribucí kalendářů," řekl Karel Tůma, starosta obce Všemyslice.

Obrazovou část kalendáře tvoří originální kresby a malby. Jejich autory jsou tentokrát děti a zdravotně postižení lidé z českobudějovické Arpidy, píseckého Horizontu, Domova sv. Anežky a ZŠ Logopedická z Týna nad Vltavou. „Tahle spolupráce se nám osvědčuje už několik let. Kalendář je určen pro lidi v okolí elektrárny, a i proto do jeho výroby zapojujeme jihočeské neziskové organizace," říká Marek Sviták.

Stolní kalendář platí na roky 2016 a 2017 a jeho součástí jsou informace, jak se chovat v případě mimořádné události. Tento netradiční způsob předání informací dobře hodnotí i mezinárodní mise.

„Lidé si kalendář dávají obvykle na viditelné místo, mají tak potřebné informace prakticky hned po ruce," dodal Marek Sviták.

V kalendáři jsou zopakovány základní pokyny k ukrytí, požití jodových tablet nebo evakuaci. Elektrárna Temelín ho vydává v nákladu 17 tisíc kusů, přes 15 tisíc bude rozdáno mezi obyvatele a zbytek poslouží jako rezerva.