Víkendové tipy - na 25., 26. a 27. května 2018

Dubné – Každý rok v Dubném běhají, aby pomohli někomu potřebnému. Další ročník běhu
Pro dobrou věc se koná v sobotu 26. května, start je na fotbalovém hřišti u rybníka Velký Hajský. Registrace účastníků je od 12 h, ve 14 h poběží děti, v 15 h začne hlavní závod na 5 km, v 16 h rodinný běh na 3 km. Chybět nebude ani doprovodný program pro děti, například skákací hrad či malování na obličej. Výtěžek z akce bude věnován na pořízení elektrického vozíku pro Tomáše Zdychynce z Křenovic, který je postižen dětskou mozkovou obrnou.

České Budějovice – Už 2. ročník Dětského dne s Armádou ČR si mohou užít děti v pátek 25. a
v sobotu 26. května na výstavišti, začátek je v 9 h. Armádní technika zaplní téměř celý areál výstaviště od hlavní brány až k pavilonu Z, a to ze všech vojenských útvarů Jihočeského kraje. Vojáci přivezou například pandury, kulomet, vybavení odstřelovače či obrněné vozidlo.

Kromě Dětského dne s Armádou ČR se v pátek 25. a v sobotu 26. května koná na výstavišti Bambifest, přehlídka činností dětských spolků a organizací, které pracují s dětmi a mládeží. Vystoupí hudební a divadelní soubory, fungovat bude miniškolička práskání bičem nebo střelba z luku. Dvoudenní zábavu zakončí v sobotu 26. května v 17 h koncert Milana Peroutky a kapely Perutě.
Vstup je zdarma.Borovany – Slavnosti malých pivovarů „Na jedno!“ jsou připraveny na sobotu 26. května
od 10 h v areálu kláštera. Doplněny budou o kulturní program, za vstupné zaplatíte 100 korun.

Dvorec – Den dětí v Zoo Dvorec vypukne v neděli 27. května od 10 h. Bude spousta zábavy, soutěže, hry či skákací hrad.

Koncerty
Borovany – Na zámku v kavárně v pátek 25. května od 19 h vystoupí Juraj Kvočka. Na helikonku uslyšíte dokonce kankán nebo skupinu ABBA.

Nesměň – Jarní koncert v kostele sv. Prokopa v Besednici připravil na sobotu 26. května
od 18 h Nadační fond obce Nesměň. Zazní skladby W. A. Mozarta, Leoše Janáčka či Franze Schuberta.