CHARITATIVNÍ FOTBALOVÁ EXHIBICE se bude konat v neděli od 14 h ve fotbalovém areálu Malše Roudné u Českých Budějovic. Utká se tu Mádl team proti Realu Top Praha. Představí se mnoho známých tváří ze světa sportu i showbyznysu. Například Dominik Hašek, Jan Koller, Robert Záruba, Ondřej Brzobohatý, Vojta Dyk, Marek Ztracený, David Suchařípa, Adam Mišík, Jakub Prachař, českobudějovický rodák Jiří Mádl a další. Výtěžek pořadatelé věnují dětskému oddělení českobudějovické nemocnice.

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE pro děti se uskuteční v sobotu od 10 h v českobudějovickém obchodním centru IGY. Organizátoři soutěže Maturantka roku připravili pro děti stezku, na které budou plnit zajímavé úkoly. Potkat se na ní mohou  s hrdiny ze Star Wars, počínaje Darthem Vaderem. Zajímavé jistě bude i policejní stanoviště nebo taneční školička s NG Dance Crew. Na začátku stezky si děti koupí kartičku za 50 Kč, přičemž celý výtěžek půjde na Nadační Fond Pink Bubble, který se stará o náctileté onkologické pacienty. Konec stezky bude s odměnou a skákacím hradem.

KDO MÁ RÁD. Pod tímto názvem se bude konat v sobotu v Martinském mlýně poblíž Trhových Svinů 4. ročník dětského dne a benefičního koncertu. Děti se mohou zdarma bavit od 11 h, v 18 h začne benefiční koncert, na němž vystoupí například Vašo Patejdl, Andrea Kalivodová, Hana Křížková, Roman Vojtek a mnozí další. Výtěžek z koncertu bude věnován dětskému a novorozeneckému oddělení prachatické nemocnice.

MISTROVSTVÍ ČR lodních modelářů žáků hostí rybník Pražan u Borovan. Soutěžit o titul mistra republiky budou děti s loděmi, které si samy vyrobily, a to v šesti kategoriích na čtyřech soutěžních tratích. Tréninky začínají dnes v poledne, odpoledne dojde na první soutěžní jízdy. Ty budou pokračovat v sobotu a v neděli dopoledne. Akci pořádá místní modelářský klub Maják.

O POHÁR starosty Boršova nad Vltavou budou hasiči bojovat v sobotu v kempu Poslední štace od 13 h.

HASIČENÍ Na půl cesty, jehož se účastní sbory z Radostic a Ostrolovského Újezdu, začne v sobotu ve 13 h v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova.

NA SOUTĚŽ  V POŽÁRNÍM ÚTOKU zve SDH v Dubičném. Konat se bude v sobotu od 13 h na travnatém svahu lyžařského areálu. Soutěžit budou muži nad 35 let, ženy a mladí hasiči. V místě soutěže bude i občerstvení.

LOUTKOVÉ DIVADLO Kapička z Dobré Vody připravilo pro děti pohádku O perníkové chaloupce. Hrát se bude pod širým nebem, loutky si divadelníci sami vyrobili. Vše se odehraje v parku vedle pouťového prostoru v neděli od 16.30 h. Doporučuje se vzít s sebou deku a polštář na sezení v trávě. Po představení si děti zdarma smlsnou na zmrzlině.

K VÍKENDU otevřených zahrad se připojují i na několika místech na Budějovicku. Bude možné navštívit například Přírodní zahradu U Ježka Bodlinky v Radošovicích u Hluboké, Přírodní zahradu Rudolfov a také Přírodovědné muzeum Semenec. Jeho areál se nachází nedaleko Týna nad Vltavou, otevřeno bude po oba víkendové dny od 13 do 17 h. Kromě obvyklé prohlídky arboreta nebo pavilonu s přírodninami budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se i komentovaných prohlídek v sobotu i v neděli vždy od 15 h. Zájemci si budou moci také projít Stezku pravěkého člověka, kdy si na několika stanovištích vyzkoušejí, jaké dovednosti byly v pravěku nezbytné pro přežití. Více o zahradách na webu vikendotevrenychzahrad.cz.

LETNÍ FESTIVAL mikroregionu Pomalší nabídne v sobotu po celý den na náměstí ve Velešíně setkání řemeslníků, hudebníků, tanečníků, trhovců a sportovců. K zajímavým akcím bude patřit Plackobraní, připravuje se i soutěž v rychlosti pojídání placek. Vyhrávat budou folklorní a folkové soubory, harmonikáři, den zakončí venkovní zábava s kapelou Paraván.