Sbor dobrovolných hasičů Nakolice pořádá tradiční masopustní šavlovou koledu v sobotu 29. února 2020. Dopoledne v osadách Vyšné a Obora a odpoledne v Nakolicích Zábava se koná od 19 hodin v nakolickém sále, hraje Mladá kapela.

Již 38. reprezentační ples pořádá SDH Týn nad Vltavou v sobotu 29. února od 20 hodin v MDK Sokolovna. Vstupné činí 200 Kč, hraje kapela MP3.

Koncert Václav Koubek ve Vaně, který nabídne vystoupení známého písničkáře, se koná 29. února os 19 hodin v českobudějovickém klubu Horká vana v České ulici. Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 230 Kč. Akce není vhodná pro děti.

Společný svět a festival Jeden svět / One World spojily své síly a společně pořádají úklid Branišovského lesa u Českých Budějovic. "Přidej se k nám, pomocná ruka se nikdy neztratí," vyzývají pořadatelé. Sraz je v neděli 1. března ve 14 hodin na točně Antonína Barcala (konečná stanice MHD č. 3). Místo ukončení: U Českého rozhlasu, U Tří lvů 244. Chystá se společný úklid lesa a zpátky do centra se půjde přes Lesopark Stromovka. Po skončení je možnost podívat se na Vernisáž výstavy Abcházie: Zraněný ráj a ostrov pevniny v Českém rozhlase.