V komařické kovárně se potkají řemeslníci
Již deváté setkání řemesel hostí v sobotu a neděli kovárna v Komařicích. Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Vévodit mu budou ukázky práce kováře, provazníka, řezbáře, tkadlen, tesaře, k vidění bude také výroba svíček, mýdla, šperků, pletení z papíru i proutí, paličkování a další řemesla. Zájemci si je budou moci vyzkoušet, připravena je i dětská tvořivá dílna. Vyslechnout si můžete 
i zajímavé přednášky o proměně řemesel v historii, zhlédnete ukázku neverbální komunikace s koněm, nebudou chybět ani vystoupení folklorních souborů.

Úplněk ozvláštní prohlídky památek
 Dvě vycházky po památkách za letního úplňku můžete absolvovat v neděli. Do míst zaniklých nebo nerealizovaných ulic, náměstí, nábřeží či mostů Č. Budějovic zájemce zavede Daniel Kovář, ředitel Státního okresního archivu v Č. Budějovicích. Sraz je ve 20.30 h před Jihočeským muzeem. Po stopách pánů ze Žumberka provede návštěvníky ve stejnou dobu kastelán tvrze Roman Josefík.

Zámek se vrátí do dob, kdy tu žili Buquoyové
Na Zámecké slavnosti se můžete vypravit v sobotu do Nových Hradů. Těšit se můžete na divadelní představení pro děti (10 h), komentovanou prohlídku zámku (11 h), vystoupení kapely Obzor (12.30 a 16 h), romantickou hudbu 19. století (14 h) a večerní hranou prohlídku ze života příslušníků rodu Buquoyů (19.30 h), historické menu a další zajímavosti.

V ZOO Dvorec
 pokřtí lvíče
Oslavu 7. narozenin chystá na neděli od 10 do 16 h ZOO Dvorec u Borovan.  Celý den se ponese v duchu křtu malého lvíčka, který se narodil lvímu páru Nině a Ugasovi.  Jsou připraveny také soutěže a aktivity pro děti.

Na Hojné Vodě se uskuteční cyklistický víceboj
Cyklistický víceboj si mohou v sobotu dopoledne užít všechny děti od mimin až po juniory. Na Hojné Vodě čeká  účastníky, kteří budou rozděleni podle věku do šesti kategorií,  souboj ve třech disciplínách. „Připraven je dvě stě metrů dlouhý ovál, na něm bude překážková dráha, dále je na programu slalom, malé děti tam také pojedou stíhací závod, pro ty větší je připraven cross country závod na nedaleké louce," přibližuje za organizátory akce Luboš Šulista. Šikovní cyklisté se mohou těšit po závodě na medaile. Start je naplánovaný na sobotní 9. hodinu, závodníci se ale mohou registrovat už od 8.30 hodin  na parkovišti před hotelem Hojná Voda.