SLAVNOSTI MRKVE, již jejich 4. ročník, zahájí v sobotu ve 13 hodin ve Zlivi vystoupení mažoretek. Zároveň odstartuje úvodní soutěž „v jízdě" na Oranžovém kole. Návštěvníci se tak budou moci zapojit do boje o 100 tisíc korun, které budou podle „množství vyšlapané energie" rozděleny mezi organizace pečující o tělesně postižené. Příchozí se mohou těšit na různé soutěže s mrkví, budou moci ochutnat něco z mrkvových lahůdek, třeba i zmrzlinu, uvidí vystoupení šermířů nebo bubenickou show. Součástí slavností bude i jarmark, kulinářská soutěž a slavnosti zpestří vystoupení různých hudebních a tanečních souborů.

DŘEVORUBECKÉ SLAVNOSTI v Hojné Vodě, které začnou v sobotu od 13 hodin, slibují nevšední zábavu. Hlavním bodem programu se stane soutěž O krále dřevorubců. V té muži změří síly v hodu polenem, řezání, štípání či odvětvování kmene. Diváci si mohou zasoutěžit s ruční pilkou a sekerou a v akci uvidí dřevorubeckého šampiona Martina Komárka a dřevosochání motorovou pilou v podání Zdenka Komárka. Připravena bude i výtvarná dílna pro děti, divadlo a večer taneční zábava.

KOVÁŘSKÉ DNY ovládnou po oba víkendové dny Buškův hamr. Akce nabídne nejen staročeský jarmark, pohádky pro děti nebo koncerty, ale samozřejmě nebudou chybět  ukázky kovářských a jiných řemesel. V sobotu od 22 hodin se návštěvníci mohou těšit na ohňovou show. Neděle začne v 10 hodin staročeským jarmarkem, následovat bude pohádkový kolotoč v podání Divadla Víti Marčíka a hudební pořad Točte se pardálové. Vstupné na Kovářské dny je dobrovolné.

NÁROČNÁ SOBOTA čeká Boršov nad Vltavou. V 11 hodin tu odstartuje již 4. ročník ReuterRunu – skoro 13 km dlouhého krosového běhu, na jehož konci se brodí Vltava. Od 21 hodin se bude konat v osadě Zahorčice poslední letošní představení ochotnické hry Traktor. Hrálo se celkem třikrát a hru vidělo pět set diváků.

RODÁKŮM z Modré Hůrky bude patřit sobota, kdy je pro ně připraven bohatý program. Vypukne ve 13.30 hodin slavnostním zahájením, pokračovat bude uctěním památky obětí první světové války. Na programu je i hudební vystoupení Hájovanky. Rodáci budou moci také navštívit výstavu Eleny z Ehrenbergu. Večer pak od 17 hodin završí volná zábava.

NA NÁVSI VE BZÍ si budou moci v sobotu zastřílet ze vzduchovky nejen děti. Osmý ročník střelby ze vzduchovky začne ve 13 hodin. Připraven zde bude nejen soutěžní střelecký program, ale i další doprovodné atrakce. Úspěšní střelci se mohou těšit na pěkné ceny. Děti určitě zaujme skákací hrad, o hudbu se postará skupina Marathon z Dolního Bukovska. Nebude chybět ani ukázka hasičského zásahu. Pro malé střelce připraví organizátoři akce občerstvení.