SLAVNOST Město lidem, lidé městu, její druhý ročník, oživí nejen dnes, ale i v sobotu České Budějovice. Krajinské korzo zaznamenalo loni velký úspěch. Jedná se o dvoudenní pouliční slavnost v Krajinské ulici, kde se představí místní umělci i zajímaví hosté. Hlavním tématem bude opět jako v loňském roce odpočinek v centru města s netradičními kulisami na 400 metrech čtverečních živé trávy. Akce potrvá dnes od 12 do 22 h, zítra od 9 do 22 h. Letos bude program rozšířen také na Piaristické náměstí, kde se kromě jiných představí pražský cirk La Putyka (například dnes od 16 a od 20 h). V sobotu od 20 h se budou u slepého ramene Malše vypouštět po řece lampiony štěstí. Vstupné na slavnosti je zdarma.

SOFTBALLOVÝ KLUB Žraloci Ledenice si připomene patnáct let od založení velkým turnajem, který odstartuje dnes. V sobotu pak bude v Hospůdce na hřišti hrát skupina Pěšáci. Ve 22 h se lidé mohou těšit na slavnostní ohňostroj, poté přijde na řadu ještě diskotéka.

SLAVNOSTI TĚSTOVIN začnou v Boršově nad Vltavou v sobotu ve 13 h. Během dne se představí divadelníci, vystoupí Nezmaři a skupina Heband. Konat se také bude další ročník soutěže o největšího jedlíka a pivní duel. Akci završí ve 22 hodin laserová show na vodě.

BUDOVA VE VRÁBČI, která by měla sloužit místním spolkům, poprvé otevře své dveře pro veřejnost v sobotu v 15 h. Přestavěné dílny bývalého zemědělského družstva budou využity ke kulturním, společenským a sportovním činnostem. Zároveň se uskuteční rozloučení s prázdninami a představeno bude nově vybudované dopravní hřiště.

MLÁDEŽNICKÝ TURNAJ v hokejbalu se uskuteční v sobotu ve Zlivi. První zápas začíná od 9 h na hřišti ve zdejším sportovním areálu. Jedná se o turnaj staršího dorostu, který bude nejen rozlučkou s prázdninami, ale současně i přípravou na novou sezonu. Zúčastní se ho čtyři týmy z Českých Budějovic, Suchdola nad Lužnicí, Karlových Varů a Zlivi.

POHÁDKOVOU lesní stezku si mohou děti užít v sobotu od 14 h. Přichystalo ji Divadlo Otty Schwarzmüllera. Trasa povede z Trhových Svinů přes Svatou Trojici a Valchu na Buškův hamr. Vstupné je zdarma.

VEČERNÍČKOVÉ PUTOVÁNÍ připravily na neděli od 14 do 16 h v Doudlebech Tři Mirky pod záštitou Sboru dobrovolných hasičů. Na děti všech věkových kategorií se budou těšit večerníčkové postavičky, třeba Křemílek a Vochomůrka, Bob a Bobek, Maková panenka. Děti budou na jednotlivých stanovištích plnit úkoly podobné činnostem, které se ve večerníčcích odehrávají. Zápisné je 50 Kč, limo a buřty budou zdarma.

LOUČENÍ S LÉTEM se odehraje v neděli od 15 h na hřišti v Lipí. Divadlo Koňmo vystoupí s pohádkou O strašlivém vlkovi aneb Jak to bylo s Karkulkou doopravdy. Vojta Vrtek loučení zpestří kejklířskou show. Vstupné je dobrovolné.