NOVÝ RELAXAČNÍ AREÁL Park 4 Dvory bude v pátek slavnostně otevřen v Českých Budějovicích. Nachází se v upravené části někdejších kasáren poblíž sídliště Máj. Veřejnost si může prostor prohlédnout od 16 h. Areál se změnil podle návrhu Markéty a Petra Veličkových – krajinářských architektů – a architekta Davida Prudíka, kteří zvítězili ve veřejné soutěži. Právě architekti a představitelé města dnes společně zahájí program, který představí park včetně kavárny nebo relaxační stezky s jednoduchými prvky pro cvičení.

KOUZLA A MAGIE ovládnou v pátek a sobotu Týn nad Vltavou. Na již tradiční přehlídce Kouzelný koktejl se představí  iluzionisté mnoha kategorií. V pátek od 16 h se koná zábavná akce na náměstí Míru, která vyvrcholí od 18 h představením pro veřejnost s názvem Kouzelné varieté. V sobotu se v Sokolovně uskuteční od 9.30 a od 13.30 h představení pro veřejnost a v 19.30 hodin začne závěrečný galavečer. Festival je současně již třetím ročníkem Memoriálu Toniho Maška, legendárního českého kouzelníka z Týna nad Vltavou.

TROCNOVSKÉ SLAVNOSTI k 590. výročí úmrtí slavného vojevůdce Jana Žižky se budou konat v sobotu  od 10 do 20 h v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova. Jednou z atrakcí bude například husitská řež od 16.30 h. Na akci se také koná setkání těch, kteří mají příjmení Žižka či Žiška. Z Českých Budějovic bude vypraven do Radostic „Žižkův vlak"; odjezd je 9.08 h, zpět ve 20.30 h. V bohatém programu nechybí ani hudební a divadelní vystoupení.

DEN V BUDVARU je název tradiční kulturní akce pro veřejnost, kterou Budějovický Budvar, národní podnik, oslaví v sobotu již 119. výročí svého založení. V sobotu od 12 h bude v „novém" areálu pivovaru v Kněžskodvorské ulici připraven mimo jiné bohatý hudební program. Na dvou scénách vystoupí celkem 14 kapel. Program nabídne zdarma také  prohlídky výrobních prostor pivovaru, a to od 12 do 17 h. K zajímavostem akce bude určitě patřit také možnost vytvořit si  vlastní „pardálí" tričko. Hudební vystoupení zahájí už ve 12 h Nezmaři, dále vystoupí na hlavní scéně například U2 Revival (14.30), Oceán (16),  Michal Prokop a Framus 5  (19.10), B.S.P. (20.50) či Lucie Bílá a Band Petra Maláska (22.30).  Akce se bude konat za každého počasí.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVU PSŮ všech plemen, kterou pořádá Českobudějovický kynologický klub, můžete navštívit na českobudějovickém výstavišti v sobotu a v neděli. Výstava začne v sobotu v 9 h, psi budou soutěžit v několika dovednostních disciplínách. V sobotu se představí lovecká, služební a neuznaná plemena FCI, v neděli společenská a ostatní plemena FCI. Vyhlášení nejkrásnějšího psa se pak stane zlatým hřebem výstavy. Chovatelé si budou moci koupit nejen krmivo, ale i chovatelské potřeby.

ŠTRÚDLOVÁNÍ V KOJÁKOVICÍCH. Tato voňavá akce je připravena na sobotu od 13 do 17 h v kojákovickém muzeu. Jedná se již o XI. ročník, jehož součástí bude prohlídka muzea a moštování v mobilní moštárně. Jako vstupné poslouží štrúdl sladký i slaný, koláč nebo 30 Kč.

NA PŘÍRODOVĚDNOU vycházku se můžete v sobotu vydat s Callou. Jmenuje se Výprava k tůním u Špačků a bude zaměřena na flóru a faunu tohoto chráněného území. Vycházky se zúčastní i ornitolog Petr Veselý, takže součástí vycházky bude i kroužkování ptáků. Sraz je v 9 h na zastávce MHD Nové Hodějovice (linky č. 10 a 11).

V PŘÍRODOVĚDNÉM MUZEU Semenec u Týna nad Vltavou se mohou zájemci v sobotu od 15 h zúčastnit komentované prohlídky. Na programu je také povídání o přírodovědných sbírkách, děti se mohou těšit na různé hry.

UKÁZKU VYPROŠTĚNÍ zraněných osob z havarovaného vozidla připravil na neděli Jihočeský autoklub v Českých Budějovicích. Konat se bude od 15 do 17 h na parkovišti u Dlouhého mostu „náplavce". Napínavou záchranářskou akci předvedou složky záchranného integrovaného systému i další záchranáři. Po ukázce bude možnost prohlédnout  si techniku záchranářů.

PRAVIDELNÝ MĚSÍČNÍ TRH drobného zvířectva pořádá v neděli místní organizace Svazu chovatelů drobného zvířectva v Horní Stropnici. Konat se bude od 8 do 11 hodin v areálu u fary. Na místě bude možné koupit zvířata ke zkvalitnění chovu, krmivo a chovatelské potřeby.

TRH U VRBY, což je trh rodinný farmářsko-řemeslný, můžete navštívit v sobotu od 7 do 12 h ve dvoře českobudějovické Riegrovy ulice č. 51. Ke koupi budou čerstvé regionální potraviny, ale také oblečení či módní doplňky.