VÝSTAVA CHRYZANTÉM, ovoce a zeleniny čeká o víkendu na návštěvníky tvrze Žumberk. Krásné květy můžete obdivovat po oba víkendové dny  od 9 do 16 hodin. Podzimní voňavou akci připravilo Jihočeské muzeum ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem.

JITRNICI, jakou svět neviděl, budou moci v sobotu obdivovat návštěvníci Borovanského mlýna. Zdejší areál hostí již čtvrtý ročník oblíbeného Jitrnicobraní. Opět se mohou děti i dospělí těšit na pestrý celodenní program. Konat se bude řemeslný jarmark, již tradiční soutěž o nejlepší jitrnici, v níž rozhoduje nejen chuť a vůně, ale také originalita soutěžních týmů, pochutnáte si i na dalších zabijačkových specialitách. Na děti čeká na půdě plné pohádek pohádkové divadlo tety Terezy, všem bude celý den  hrát k tanci a poslechu harmonika, večer se můžete bavit na diskotéce.

MLADÍ OSTROSTŘELCI přijedou v sobotu na střelnici na Borku u Českých Budějovic poměřit své schopnosti ve střelbě ze vzduchovky. Soutěž s příznačným názvem Budějická diabolka je otevřená pro všechny zájemce do 14 let věku. Kdo nemá vlastní zbraň, může si ji půjčit. Střílet se bude 30 ran vleže. Příchozí a začátečníci se budou moci spolehnout na oporu, ty nejlepší odměna nemine. Zájemci se sejdou již před 9. hodinou k prezentaci, v 9 hodin začnou samotné střelby. Kvůli organizaci je zapotřebí se předem přihlásit na následující e-mail jihocesky@shooting.cz nebo na čísle 724 032 460.

POSVÍCENSKÉ ZÁBAVY. Spolek dobrovolných hasičů v Olešníku zve na posvícenskou taneční zábavu, která se bude konat v sobotu od 20 hodin v sále olešnické hospody. K tanci a poslechu zahraje skupina Talisman ST. Vstupné je zdarma.
Pozvánka do Lipí na posvícenskou  zábavu je od hasičů a sportovců. Tančit se bude v sobotu od 20 hodin v kulturním sále v Lipí. Na programu je zábava v retro stylu 60. až 90. let 20. století, hrát bude návštěvníkům DJ 2000.
A do třetice: na první ročník posvícenské hasičské zábavy zve Sbor dobrovolných hasičů ze Ševětína. Pobavit se můžete v sobotu od 20 hodin, k tanci a poslechu zahraje Hartmanická muzika. Vstupné je 100 Kč a vítáni jsou hasiči i ve vycházkových uniformách.

POTŘEBUJETE na podzim obměnit levně šatník? Pak právě pro vás je připravena podzimní burza dětského a dámského oblečení, obuvi, hraček a sportovních potřeb. Konat se bude v sobotu od 10 do 16 hodin ve Spolkovém domě ve Vidově.

ZNÁMÉ ÁRIE a písně nabídne milovníkům hudby v neděli Husův sbor na Palackého náměstí v Českých Budějovicích. Koncert světových árií, při němž účinkuje volné sdružení interpretů Irena Lenzová, Viktor Toms, Josef Hajna a Jan Maule, klavírní doprovod Ladislav Tříska, začne v 17 h. Zazní díla Giacoma Pucciniho, Giuseppe Verdiho nebo Petra Iljiče Čajkovského. Vstupné je 50 Kč.