NA SHOW S MÍŠOU, která se tentokrát ponese  v duchu svátku Halloween, se malí návštěvníci spolu se svými rodiči pobaví dnes od 15 hodin v DK Metropol v Českých Budějovicích. Jedná se o interaktivní zábavnou show plnou písniček, tancování a dovádění, která je v režii populární dětské hvězdy Míši Růžičkové. Vítáni jsou děti v kostýmech strašidel.

DO STŘEDNÍ ŠKOLY v Trhových Svinech ve Školní ulici  709 (www.souts.cz)  se mohou zájemci podívat dnes. V době od 9 do 12 hodin se tu bude konat den otevřených dveří.

POSVÍCENSKOU VESELICI připravili v Horních Kněžekladech na sobotu od 19.30 hodin. K tanci i poslechu bude přítomným vyhrávat oblíbená skupina Ševětínka.

KONCERT LEGENDY českého písničkářství Jakuba Nohy se odehraje v sobotu v kinokavárně kina Kotva v Českých Budějovicích. Začátek je ve 20.30 hodin, vstupné na tento koncert je dobrovolné.

HELIKONKÁŘI a přátelé lidové hudby se v sobotu již počtvrté sejdou ve společenském sále v Rychnově u Nových Hradů. Na vystoupení muzikantů, kteří předvedou své umění na hudební nástroje, především na helikonky a ostatní harmoniky, zve všechny milovníky lidových písní Hudební studio A. Talafouse a místní dobrovolníci pro kulturu. Začátek je ve 14 hodin, vstupné  je dobrovolné. Pravidelní návštěvníci dobře vědí, že vždy je co poslouchat.

DO HLUBOCKÉ ZOO mohou i o tomto víkendu děti do 15 let zavítat zdarma. Mimořádná akce, jejímž prostřednictvím chtějí pracovníci zoologické zahrady poděkovat návštěvníkům i všem obyvatelům Jihočeského kraje za podporu a vstřícnost, potrvá až do neděle 30. listopadu. V podzimním prostředí zoo mohou malí návštěvníci i jejich doprovod obdivovat tygra, medvěda, vydru, rysa ostrovida, ale také lemury, gazely, plameňáky a mnoho dalších zvířat.

NA NEDĚLI přichystali v Borovanech Svatomartinskou slavnost. V areálu místního kláštera se v 17 hodin rozsvítí lucerničky, za jejich svitu budete moci na nádvoří ochutnat martinské rohlíčky a jiné dobroty, připít si vínem a nebo se zahřát svařákem. Nádvoří vytvoří kulisu středověké tržnice, kam zavítá svatý Martin se svou družinou, aby obdaroval chudáka. „Tento milosrdný skutek by nám neměl být lhostejný ani dnes, 
a tak v rámci slavnosti zorganizujeme sbírku pro organizaci Bakhita, která se věnuje lidem v těžkých životních situacích," uvedla Alena Seberová z kulturního oddělení města. Do sbírky mohou zájemci nosit trvanlivé potraviny. Ale zda Martin opravdu už zítra přijede na bílém koni, to se teprve uvidí.