"Měl jsem už být na odpolední, ale čekám doma, dokud to neotevřou," komentoval bezradně situaci ve čtvrtek odpoledne jeden z pendlerů na sociálních sítích. Další pendleři, kteří už v tu dobu byli na trase, jen trnuli, aby jim v mrazivém počasí v autě nedošel benzín nebo nafta. 

V zatáčce se na německé straně na bok převrátil kamion. Celou dobu byl tah sice kyvadlově průjezdný, ale v kolonách uvízly stovky řidičů. I čeští policisté varovali řidiče, že v době vyprošťování kamionu bude cesta zcela uzavřena. Podle policejní mluvčí Martiny Joklové byla kolem 18. hodiny ještě doprava řízena kyvadlově. V té době policisté předpokládali, že omezení na trase potrvá zhruba do osmi večer. 

Těžká technika se pokoušela kamion vyprostit asi dvě hodiny. V koloně na německé straně stály desítky aut hlavně s pendlery. Vždy zhruba po půl hodině se kolona o několik desítek metrů pohnula. Kamion na hraničním přechodu se podařilo dostat zpátky na kola po 18. hodině. Pak bylo ještě třeba přeložit náklad na jiné auto. V té době nechávali policisté projet jen auta ve směru z Česka do Německa.

Větrné počasí se sněhovými přeháňkami 20. ledna na jihu Čech.
Jihočechy potrápil silný vítr i sněhové přeháňky. Stejné to bude v pátek

Policejní mluvčí z německé strany o rozsahu zranění při nehodě zatím nedokázal nic sdělit.

Ve stejnou chvíli se ale staly také nehody na trase Strážný - Prachatice a Strážný - Vimperk. Kamiony se nemohly dostat do kopců u Blažejovic, Kubovy Huti, ale ani na Volary. Jen pár metrů před Volary ve směru od Prachatic se dokonce srazila tři osobní a jedno nákladní auto. I tam byl provoz na více než tři hodiny úplně zastaven.

Kolem půl osmé večer zastavilo pendlery mířící například do Prachatic na české straně před Volary u Stögrovy Huti ještě vyprošťování kamionu, který spadl do stoky.