První vystoupení měla kapela v domovské vsi v sále kina. „Po promítání se sundalo plátno, my tam rozložili nástroje a hrálo se skoro až do rána. Zhruba do půl roku jsme pak začali vystupovat 
i na čajových večírcích a do roka jsme hráli na první svatbě," dodává Ján Žitňanský.

Kapela byla aktivní po celých čtyřicet let, nezažila žádnou krizi, malé narušení činnosti přineslo pouze období vojny. „Chvilku trvalo, než jsme se na vojně všichni vystřídali, ale kapela pořád hrála, vždycky někdo zaskočil. Asi po čtyřech letech se to zase ustálilo na původním obsazení," vysvětluje kapelník.

Muzika všechny podle jeho slov stále baví. „Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsme se nikdy nepohádali nebo neuvažovali o tom, zda v našem věku už nepřestat. Nakonec se ale stále snažíme dál. Ve světlech reflektorů se ten náš věk ztratí a je pro nás velkým potěšením, když vidíme na koncertech mladé lidi," říká.

Pro žánrové zařazení svého repertoáru si Profil vymyslel vlastní označení. Zpočátku hrávala kapela především rock, rokenrol a beat, 
k tomu na svatbách přidala lidové písně. Oboje tedy spojila a svůj repertoár nazývá svatebním rockem.

Většina písní je převzatých, ale Profil hraje i vlastní skladby. Jejich autorem bývá právě Ján Žitňanský. „Píšu muziku i texty, s aranžováním mi pomáhají ještě trumpetista a klávesista. Inspirace se ale samozřejmě nedá vynutit, musí přijít sama. Někdy je taková nálada, něco vás napadne a je důležité si to rychle zapsat a přehrát na kytaru, aby to člověk nezapomněl. Když se pak několik takových nápadů dá dohromady, může vzniknout pěkná písnička," popisuje.

Na televizi Šlágr přišel Profil v roli již poměrně známého interpreta. Přesto je pro kapelu účinkování na obrazovce důležité. „Potřebujeme, aby lidé věděli, že stále žijeme a hrajeme, chceme se jim našimi písněmi pořád ještě připomínat," vysvětluje Ján Žitňanský.

Domovskou vsí kapely jsou Horné Obdokovce v okrese Topoľčany na Slovensku, odkud pocházejí čtyři členové. Kvůli muzice samozřejmě hodně cestují. Kromě toho se navíc všichni stále věnují civilnímu povolání. „Volný čas tak u nás vůbec neexistuje. Když chceme jet s manželkami na dovolenou, musíme to plánovat dlouho dopředu 
a ještě to musí být v období před Vánoci nebo Velikonoci, kdy není tolik akcí," komentuje Ján Žitňanský.

Přiznává, že se jej manželka občas snaží přemluvit, aby muziky už nechal, ale marně. „Když má někdo vášeň, neudržíte ho doma. A žena už si na to celkem zvykla," dodává s úsměvem.

V hudební dráze Jána 
Žitňanského navíc velmi úspěšně pokračuje jeho syn Michal. Ten je totiž zpěvákem a kytaristou rockové kapely Zoči Voči. „Ta skupina je špičková, momentálně hrají první ligu a mládež je do ní zblázněná. Mě to samozřejmě moc těší, vyplatila se investice do všech kytar, které jsem kupoval. Nakonec jsem synovi daroval i svoji nejlepší kytaru. Spolu ale hrajeme jen doma," uzavírá.