V sobotu například nabízeli kapra od Novohradských rybářů v Lannově třídě u českobudějovického Prioru. „Máme tu i hlavy, vnitřnosti, půlky. Máme všechno," řekla vedle dvou velkých kádí s kapry Hana Lexová za trojici prodávajících. Tým doplňují ještě Simon Marinov a Jan Lexa, kteří vládnou podběráky. Nad pultem se zatím odehrává klasický rozhovor. „Můžu ho zabít? Jo. Tašku budete mít? Ne, tašku si vezmu," a vzápětí spokojený zákazník odchází za dalším předvánočním nákupem.

Zpracované ryby se k Prioru vozí ze Suchého Vrbného ze zpracovny. Prodává se tady tradičně. „V neděli k večeru budeme končit," říká Hana Lexová. Připojuje, že zhruba dvě třetiny zákazníků si vezmou celého kapra, jedna třetina si vezme už opracované půlky. Na odbyt jdou i vnitřnosti. „Kdybych jich měla víc, prodala bych je," dodává Lexová, která má například na ceny předem připravené úhledně napsané tabulky, jež pro příslušnou váhu hned ukáží správnou cenu.

Někteří zákazníci si odnášejí domů kapra živého. „Zabíjím až na Štědrý večer," říká Milan Maurenc z Českých Budějovic a dodává, že je to kvůli tomu, aby byla ryba čerstvá a také kvůli synovi, který může rybu pozorovat ve vaně.

Plno rodičů ale s dětmi pozoruje ryby už u kádí a často dělá dětem i památeční snímek.

O kus dál v Lannově třídě mají kádě Lesy a rybníky města Českých Budějovic. „Máme to jako brigádu. Chodíme takhle prodávat už deset let," říká za další partu Michal Toms s tím, že místa se mění, ale vždy pracují pod hlavičkou městských rybářů. U kádě je zatím malé představení jako v delfináriu. Jeden šupináč vyskočil z kádě a mrská se pár okamžiků na dlažbě, než ho hbité ruce Jiřího Kožanta vrátí zpět. A téměř ve stejnou chvíli sebou mrskne jiný kapr a nečekaně ladným obloučkem vymění jednu káď za jinou.

Za sobotu čeká tahle parta prodej zhruba tří metráků ryb. „Je to průměrné," komentuje prodej Michal Toms a doplňuje, že počítá, že stejný výsledek budou mít i v neděli. Většina zákazníků si tady nechává kapra zabít, zhruba 20% si nechá rybu i vykuchat. „Končíme v neděli, tak v 16 hodin," naznačuje Jiří Kožant, do kdy bude prodávat trojice, kterou doplňuje ještě Petr Oberfalcer.

V podnikové prodejně v Haškově ulici pak nabízejí městští rybáři třeba i filety. Prodávat zde budou i na Štědrý den dopoledne, podobně jako novohradští rybáři na sádkách ve Štiptoni nebo hlubočtí rybáři na sádkách na okraji města.