Cena za šupináče se většinou pohybuje na loňské úrovni, pohnula se maximálně o koruny. Stejnou cenu třeba požadují za kapry novohradští rybáři na sádkách ve Štiptoni. Podle ředitele firmy Lubomíra Zvonaře dají zákazníci za výběrového kapra s váhou nad 2,5 kilogramu částku 65 korun za kilogram. Pro vánoční prodej měla společnost Rybářství Nové Hrady připraveno 1500 metráků ryb. Většina ještě „neodjela".

„Tisíc metráků je ještě na sádkách. Něco půjde na export, něco na Ostravu," uvedl k příštímu určení dodávek Zvonař. Dodal, že pro Budějovicko a Krumlovsko je připraveno z novohradských rybníků 200 250 metráků ryb. Koncem týdne pošlou za zákazníky i pojízdnou prodejnu. Kolem 600 tun šupináčů nachystali na vánoční prodej rybáři z Hluboké. „Z osmdesáti procent už je to pryč," naznačil ředitel Rybářství Hluboká CZ Vladimír Kaiser, že nejen v posledních dnech odjíždí ze sádek společnosti jeden kamion za druhým.

Poměr prodeje v tuzemsku a v zahraničí je podle Kaisera zhruba půl na půl. Do ciziny se vyváží hlavně na Slovensko, do Polska a do Německa. Na hlubockých sádkách stojí výběrový kapr o váze nad 2,5 kilogramu 84 korun za kilogram a cena zůstala stejná jako na podzim.

Začala sháňka po rybím mlíčí

Začala sháňka po vnitřnostech na rybí polévku. „Naprostá většina lidí teď chodí pro vnitřnosti," konstatoval například Jan Koubek za prodejnu u nemanického rybníka Čertík, která patří pod třeboňské rybáře. Nyní je zde k mání živý kapr, k kterému přibude i amur. Zítra se zákazníci dočkají i opracovaných ryb. „Půlky budeme mít od středy," doplnil Koubek s tím, že v nabídce budou i filety a hlavní nápor zákazníků očekává ve čtvrtek, v pátek a v sobotu.

Někteří už ale za rybami vyrazili. V Haškově ulici v prodejně městských rybářů měla například objednané tři opracované kapry Eva Tůmová z Českých Budějovic. „Připravím je a zamrazím. Jedeme pryč, a tak budu mít ryby hotové předem a také se vyhnu blázinci a frontám," vysvětlila sympatická dáma časný nákup a doplnila, že do Haškovy ulice chodí pro kapra pravidelně. Vedle krále slavnostní štědrovečerní tabule zde nabízejí například i amura, štiku nebo candáta. Podobně jako na hlubockých sádkách.

Filety budou mít v Haškově ulici od čtvrtka do neděle. Mnozí zákazníci si je oblíbili hlavně proto, že se kvůli dětem nemusejí bát malých kostí. Speciální nůž totiž nařeže při přípravě filet maso na tenké plátky a přitom naporcuje i drobné kosti na neškodné zlomky.

Rybářské firmy budou mít většinou otevřeno v prodejnách a na sádkách i o víkendu, někde až do 24. prosince dopoledne.