Nyní zkoumá možnosti, jak objekty využít. Úplná rekonstrukce podle představ města by si ale vyžádala podle současného odhadu asi 380 milionů korun.

Do dvou největších objektů se může nastěhovat podle budějovického primátora Juraje Thomy několik odborů magistrátu. Například stavební úřad nebo matrika, oddělení, které vydává pasy 
a občanské průkazy.

Agendy, jejichž přesun by přicházel 
v úvahu, zatím sídlí v budovách v Kněžské a v Jeronýmově ulici. Do Žižkovy ulice by se mohli přesunout z ulice Jaroslava Haška i městští policisté. Uvolněné objekty by město pronajalo nebo prodalo.

Problémem jsou ale finance. Současný odhad částky nutné na úplnou rekonstrukci areálu, který začíná u obchodního centra Mercury 
a zabírá velkou část prostor směrem k pomníku Jana Žižky, zní na 380 milionů korun.

Radnice chce proto podle  primátora Juraje Thomy připravit projekt a pokud budou dotace, požádat o podporu, protože z vlastních zdrojů si podobnou akci nemůže dovolit.

Uvnitř areálu je nyní asi stovka parkovacích míst. 
V budoucnu mají sloužit obsluze umístěných úřadů.

ANKETA: Jak by mělo město kasárna využít?

Oldřich Kamenický, Netřebice
Netuším, co by tam mohlo být, obchodů už je spousta, úředníky bych tam asi nedával, ale bylo by dobré udělat tam tělocvičny nebo něco pro sportovní vyžití, třeba nějaké centrum na podporu aktivního zdraví.

Bohumila Barešová, České Budějovice
Domov pro seniory. Míst je strašně málo a starých lidí pořád přibývá.Vím to, protože rodiče mám 
v domově seniorů. 
A potom pro střední 
a starší generaci něco, jako byl Savoj. Pro tuhle generaci tady nic není.

Roman Křišťan, České Budějovice
Napadá mě, že by tam mohly být byty pro sociálně slabé. Ty prostory znám, takže si myslím, že nic jiného by se tam ani nehodilo. Obchodní středisko vedle obchodního střediska určitě ne, to je nesmysl.

Daniel Lepša, České Budějovice
Nevím, co by tam mohlo být, ale vím, co by tam být nemělo. Určitě bych nechtěl nějaký obchoďák, těch už je tady dost. Dobrá by tam mohla být plovárna. Jsme stotisícové město a máme jen jednu plovárnu.