„Nástup do obytné části je posunut více k bývalé věznici. Co se týče dělení průmyslové zóny, tak je zde využita stávající komunikace. Ta bude sloužit do té doby, než se vybuduje jakýsi obchvat celých kasáren,“ řekl zastupitelům architekt a autor studie Jiří Kobera.


Stále však platí, že větší část areálu kasáren „spolknou“ malé firmičky a lehké průmyslové podniky. Vítězná varianta počítá zhruba se třemi sty byty, ve kterých bude žít na 960 obyvatel a také s 89 000 metrů čtverečních průmyslových ploch.


„Chtěl jsem se zeptat, proč se například nemůže využít bývalé bydlení pro vojáky a přestavět jej na současné byty? Vždyť už jsou tam všude sítě, elektřina, voda a podobně.“ naznačil v diskusi o Jaselských kasárnách zastupitel Eduard Frýba (KSČM). „Nedělá to dobrý dojem, lidé nebudou chtít bydlet jakoby pořád v kasárnách. Navíc investoři, se kterými jsem mluvil, jasně říkají, že budovy zbourají a postaví tam nové,“ odpověděl na jeden z mnohých dotazů starosta Karel Hájek (US – DEU).


Otazník však stále visí nad navrženým plnohodnotným baseballovým hřištěm, které by mělo v areálu také vyrůst. Vltavotýnští baseballisté oznámili Hájkovi dopisem svůj konec, lidé se ale nemusejí bát, zelená plocha na svém místě zůstane. I když možná bude plnit jiný účel.