Do výtvarné soutěže, kterou biskupství uspořádalo při této příležitosti, poslaly výtvarné práce děti z celých jižních Čech.

„Katedrála se v pátek otevře všem, kteří se chtějí v postním čase zastavit, zapomenout na uspěchaný svět, vychutnat si krásnou hudbu a zaposlouchat se do nejrůznějších životních příběhů,“ přiblížila za organizátory program Eva Fruhwirtová.

Akci s názvem Večer otevřených srdcí připravilo s biskupstvím Diecézní centrum mládeže. Vše začne bohoslužbou při svíčkách.

„V předvečer největšího křesťanského svátku se chceme společně setkat, strávit spolu příjemné chvíle v modlitbě a otevřít svoje srdce druhým. Je to šance, jak popřemýšlet o svém životě a třeba i o vztahu s druhými,“ řekl k setkání českobudějovický pomocný biskup Pavel Posád.

Pro návštěvníky vytvořily stovky dětí v rámci soutěže „Dávám Ti své srdce“ obrázky srdcí. „Děti měly za úkol ztvárnit představu srdce jako symbolu přátelství a Boha. Na památku je dostanou účastníci Večera otevřených srdcí jako malý dárek,“ vysvětluje českobudějovický biskup.

Večer je zdarma, volně přístupný, zahájení je připraveno na 17. hodinu. Nabídne i meditaci s hudebním doprovodem a vystoupí například Chrámový sbor z Tábora s výběrem nejznámějších chorálových skladeb.