Předchozí
1 z 7
Další

Funkce nechce kumulovat například pedagog a budějovický i krajský zastupitel Šimon Heller (SPOLU). Budu se muset rozloučit s učením, na samosprávě chci většinu práce předat,“ plánuje. Pokračovat ve funkci uvolněného náměstka budějovického primátora nepovažuje za možné ani Viktor Vojtko (Piráti a STAN), ale hodlá dokončit rozdělané projekty. Na radnici v Lišově se loučí i jeho stranická kolegyně Pav᠆la Pivoňka Vaňková. „Budu se naplno věnovat poslaneckému mandátu,“ říká. Jako neuvolněný náměstek hejtmana chce pokračovat v započaté práci Pavel Klíma (SPOLU). Také Václav Král (SPOLU) řeší se svým dosavadním týmem spolupracovníků, jak skloubit práci poslance a šéfa budějovické teplárny.

Rozloučí se noví poslanci se svou dosavadní prací?

Václav Král, SPOLU, předseda představenstva Teplárny České Budějovice

Pokud mě orgány vlastníka teplárny, což jsou zástupci statutárního města České Budějovice, nebudou odvolávat, rád bych své funkce skloubil. Rád bych dotáhnul transformaci městského podniku směrem k obnovitelným zdrojům, do které jsem se pustil. Skloubení funkcí bude určitě časově náročnější. To potom bude klást vyšší nároky na zbytek mého týmu, se kterým jsem vše v rámci své kandidatury již předem řešil, jakým způsobem si budeme úkoly rozdělovat.

Václav Král.Václav Král.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Pavel Klíma, SPOLU, náměstek hejtmana

Možný souběh funkcí poslance a náměstka hejtmana pro školství jsem řešil s několika lidmi, mimo jiné s předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou i hejtmanem Martinem Kubou. Dohodli jsme se, že budu pokračovat jako neuvolněný náměstek, školství se chci rozhodně dál věnovat. Chtěl bych být jihočeským poslancem s přesahem do školského výboru parlamentu, kde bych rád TOP 09 zastupoval, a přetavil v něm zkušenosti z osmnácti let ředitelování ve škole. Když jsem se stal náměstkem pro školství, nikdo mě nenutil přestat být ředitelem malšické základní školy. Vnímal bych to ale jako nezodpovědné vůči škole, která přítomnost ředitele zkrátka potřebuje. V tomto případě se jedná o souběh dvou politických funkcí, které se dají vzájemně dobře skloubit a mají také společné přesahy. Žádné další funkce v parlamentu již mít nebudu.

Pavel Klíma.Pavel Klíma.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Šimon Heller (SPOLU), učitel, zastupitel Č. Budějovic a Jihočeského kraje

Funkce nechci kumulovat, a tak se chystám na jednání o předání. Chci se plně věnovat poslaneckému mandátu, budu se muset rozloučit s učením na třeboňském gymnáziu a asi i na samosprávě Budějovic. Promyslím si priority. Principiálně chci většinu předat, spousta věcí ale funguje. Ohledně dalších funkcí mě čeká řada setkání už tento týden.

Šimon Heller.Šimon Heller.Zdroj: Deník/Luboš Dvořák

Viktor Vojtko, Piráti a STAN, náměstek primátora, VŠ pedagog

O svém dalším působení na českobudějovické radnici budu jednat s koaličními partnery. Pokračování ve funkci uvolněného náměstka nepovažuji za možné, nicméně bych rád dokončil funkční období a rozdělané projekty v neuvolněné funkci.

Viktor Vojtko.Viktor Vojtko.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Pavla Pivoňka Vaňková, Piráti a STAN, vedoucí odboru vnitřních věcí MÚ Lišov

Jsem zaměstnanec Městského úřadu v Lišově, z pozice vedoucí odboru budu uvolněná. Teď to tady předávám a myslím si, že zhruba do měsíce bych měla Městský úřad v Lišově zcela opustit. Budu se naplno věnovat svému poslaneckému mandátu a práci v regionu.

Pavla Pivoňka Vaňková.Pavla Pivoňka Vaňková.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Iveta Štefanová, SPD, lékařka

Vyjádření Ivety Štefanové se nepodařilo získat, v úterý opakovaně nezvedala telefon.

Iveta Štefanová.Iveta Štefanová.Zdroj: Deník/ Redakce