„Nový majitel Ladislav Faktor pochopitelně nechá zachovanou původní architekturu z vnější strany objektu, ale uvnitř dochází k významným změnám z hlediska využívání,“ naznačil Deníku ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu Miroslav Reitinger.


Největší změnou je podle něj rozšíření provozu restaurace do spodní části objektu, kde bude přímo navazovat na přírodní terasu, kterou tvoří okolí chaty. Dojde ke zvýšení kapacity a možností občerstvení i ubytování, jehož součástí jsou jak samostatné pokoje, tak i hostel. „Terasa je úplně nová. Původně v těchto místech vedla jen úzká cesta kolem chaty,“ připomněl Ladislav Faktor.


Role Rozvojového fondu spočívá nyní už jen v kontrole naplňování platné smlouvy. Ta v sobě, kromě standardních ujednání, obsahuje i povinnost v určitém rozsahu a určitých termínech rekonstrukci provést. „Smlouva je v tomto směru plněna beze zbytku, v plném rozsahu a bez nejmenších problémů a skluzů v platbách a termínech. Včetně dokončení rekonstrukce, které je naplánováno na konec června,“ konstatoval Reitinger.


„Do konce školního roku nás čeká kolaudace a od pátého července zahájíme zkušební provoz,“ konstatoval včera Ladislav Faktor. Opravy by měly být ukončeny dokonce s předstihem limitních termínů, zakotvených ve smlouvě. Příští rok je v plánu rekonstrukce věže.