„Dosud jsme realizovali dvě etapy stavebních prací, v rámci kterých bylo zrenovováno přízemí objektu a první patro. Tyto prostory slouží nyní jako ubytovací kapacity a potřebné zázemí pro personál a technické zabezpečení hotelu,“ uvedl Karel Hájek, předseda představenstva společnosti Agriprod, která Knížecí Dvůr vlastní.

Do konce letošního roku se plánuje dokončení třetí etapy, v rámci níž vznikne celkem 21 pokojů. „Pět jednolůžkových, jedenáct dvoulůžkových, čtyři dvoulůžkové umožňující doplnění přistýlky a jeden apartmán. Celkově tak kapacita hotelu naroste o čtyřicet tři lůžek. Navíc vytvoříme dvě nová pracovní místa,“ vyjmenoval Hájek. Po dokončení třetí etapy revitalizace Knížecího Dvora, tak bude tento čtyřhvězdičkový hotel nabízet svým návštěvníkům ubytování v 39 pokojích s celkovou kapacitou 85 lůžek.

Realizací třetí etapy, na kterou majitel získal téměř desetimilionovou dotaci z Regionálního operačního programu Jihozápad, ale revitalizace Knížecího Dvora není zdaleka u konce.

„Pokusíme se sehnat finance i na fasádu objektu a na doplňkové vybavení hotelu jako například wellness zázemí,“ dodala Martina Kučerová ze společnosti G-Project, která na první tři etapy dotace získala.

Knížecí Dvůr sloužil v minulosti zaměstnancům státního zámku Hluboká. Poté byly prostory objektu několik let nevyužívány a po tu dobu objekt částečně chátral. V současné době je tato historická památka využita jako hotel, ovšem jen z jedné poloviny.