Změnu v obsazení představenstev a dozorčích rad lze očekávat v dopravním podniku a teplárně. Představitelé OPB, ČSSD a TOP 09 se snaží získat větší vliv nad těmito organizacemi.

Podle kuloárních informací mají být místa v orgánech jmenovaných podniků vlastněných městem nabídnuta také opozici. Strana TOP 09 prosazuje na základě koaličních dohod forenzní audit v teplárně.

Konkrétní přeobsazení představenstva a dozorčí rady a teplárny se představitelé páteční schůzky koaličních stran nesdělili. V úterý bude podle Tomáše Bouzka (TOP 09) zasedat dozorčí rada teplárny. „Na začátek března by měla být svolána valná hromada tohoto podniku. Požadujeme změnu stanov a co nejdříve forenzní audit,“ řekl představitel nejmenší koaliční strany. Bouzek předpokládá, že se vedení českobudějovické OPB, ČSSD a TOP 09 sejde i nad situací dalších podniků v majetku města. Městu České Budějovice patří ještě Letiště, a.s., a Lesy a rybníky města České Budějovice, s. r.o.

Jednání o nich nevyloučil ani náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD): „Zatím nedokážu specifikovat, kdy se dostaneme na další podniky,“ řekl Joch. Sociální demokracie je zdrženlivá, co se týče jakýchkoliv změn ve vedení těchto firem: „Jako klub ČSSD nejsme pro změnu ve vedení společností, pokud jejich management bude spolupracovat s vedením města. Nechceme za každou cenu ve vedení společností své přátele,“ poznamenal Joch.

Ani opozice nehýří nad plánovanými změnami v dopravním podniku a teplárně nadšením. Vladimír Brůha (ODS) věří, že bude koalice při svém rozhodování brát ohled na rozpočet: „Na jednu stranu je jasné, že chce mít koalice v podnicích vliv. Přál bych si ale, aby nové vedení mělo dostatečnou kvalifikaci a valné hromady byly svolávány na řádné termíny.“ Podle Brůhy snad nepůjde o rychlé rozdělení postů.

Vedení města znepokojila v posledních dnech situace kolem kvalifikačního řízení na nový kotel na biomasu, jehož cena by se měla pohybovat kolem 1, 3 mld. korun.

Současné vedení Teplárny, a.s., a Dopravního podniku, a.s.

Teplárna, a.s.
Představenstvo:
Ing. Zdeněk Blažek, předseda, Ing. Břetislav Kábele, místopředseda,
JUDr. Josef Průcha, člen, MUDr. Martin Kuba, člen, František Jelen, člen.

Dozorčí rada:
Mgr. Juraj Thoma, předseda - primátor statutárního města České Budějovice, Ing. Ivana Popelová, místopředsedkyně, Mgr. Rudolf Vodička, člen,
Ing. Tomáš Hurtík, člen, Peter Braný, zvolený za zaměstnance,
Miloš Roušal, zvolený za zaměstnance.

Dopravní podnik, a.s.
Představenstvo
Mgr. Juraj Thoma - předseda, Ing. Lubomír Půlpán - místopředseda,
Mgr. Pavel Matoušek, MBA - člen, Petr Kocar - člen, Michal Šebek - člen
MUDr. Martin Kuba - člen, Ing. Zdeněk Blažek - člen

Dozorčí rada
:
PhDr. Jaromír Procházka - předseda, doc. RNDr. Miroslav Tetter, CSc. - člen
Ing. Vladimír Brůha - člen, Milan Kadlec - člen, Ing. Petr Maroš - člen,
Miloslav Madarasz - člen, Miroslav Novák - člen, Jaromír Kohout - člen, Pavel Mahr - člen.