Vylepšení zdravotnického zařízení, v němž má ordinace pětadvacet odborníků, plánuje nový majitel, společnost KOH–I–NOOR HOLDING.

Firma polikliniku koupila ve druhé polovině listopadu a podle jejího generálního ředitele Vlastislava Břízy s ní počítá jako s dlouhodobou investicí, která do jisté míry souvisí i s produkcí zdravotnického materiálu ve firmě GAMA GROUP.

„Holding má plány posilovat zdravotnickou divizi. Tam patří i privátní sféra, která má v Česku budoucnost. Proto jsme se rozhodli vstoupit do polikliniky Sever,“ vysvětluje Vlastislav Bříza.

Koupí objektu od skupiny lékařů ale vše teprve začíná. „Určitě by byla možná nástavba patra, případně přístavba. Cílem je rozšířit zdravotní služby a poskytovat lepší a možná i trochu nadstandardní péči. Zlepšíme podmínky pro práci lékařům, kteří tu mají ordinace, případně by mohli přibýt i další,“ nastiňuje základní představy o dalších investicích. O těch se ale bude teprve jednat.

„Hned teď rozhodovat o konkrétních krocích by bylo unáhlené, myslím si, že do dubna bude jasno, jakým půjdeme směrem, případnou rekonstrukci bychom potom uskutečnili po etapách,“ míní Bříza.

V jeho plánech nechybí ani záměr zlepšit u polikliniky nevyhovující parkovací systém. „Je třeba vytvořit tu pravidla hry, kde budou jaká parkovací místa a pro koho. Vadí mi, když jde k lékaři invalida, nemá u polikliniky kde zaparkovat a musí se sem složitě dopravovat.“