„Totální kolaps! Absolutně neřešená situace!“ rozčiloval se Petr Krýdl ze Suchého Vrbného, který na více než hodinu uvízl v zácpě u viaduktu. Na křižovatce Rudolfovské a Dobrovodské ulice totiž v půl páté havaroval řidič kamionu, který si při odbočování nadjel a střetl se s vedle jedoucím osobním autem Škoda. Nehoda na téměř tři hodiny zašpuntovala jeden z nejdůležitějších tahů města. Dvě hodiny a 40 minut křižovatce vládl chaos, právě tak dlouho trvalo, než na místo dorazili dopravní policisté.


„Po 16. hodině se stalo v Českých Budějovicích osm dopravních nehod,“ vysvětluje prodlevu krajská policejní mluvčí Jana Kameníková s tím, že policisté nejdříve zasahovali u važnějších havárií. „K závažné nehodě s těžkým zraněním došlo na křižovatce ulic Milady Horákové a Antonína Barcala, kdy řidič osobního automobilu Nissan nedal přednost 35leté chodkyni na přechodu,“ popsala Kameníková.


Ačkoli policie po nárůstu nehod, kterých se za celý den stalo rekordních osmnáct, posílila dopravní hlídky, řidiči nešetřili na jejich adresu jadrnými výrazy. „Nikde jsem je neviděl, dopravu nikdo neřídil,“ stěžoval si Martin Pokorný. „Každý, kdo je účastníkem dopravní nehody, má podle zákona možnost řídit dopravu,“ vzkázala řidičům Kameníková.


Středeční dopravní kalamita znovu dokázala, že stačí pár drobných nehod a v tu ránu jsou České Budějovice beznadějně zacpané.
Vedoucí odboru dopravy českobudějovického magistrátu Jaroslav Mráz pro Deník uvedl, že dopravní problémy město řeší společně s krajským úřadem a Ředitelstvím silnic a dálnic. Připravované dopravní stavby nejsou pouze v kompetenci města.


Kritici dopravních poměrů v Českých Budějovicích však připomínají, že například Zanádražní komunikace léta zůstává jen na papíře.