Sbor dobrovolných hasičů Hodějovice pořádá masopustní koledu v sobotu od 8 hodin. Večer se uskuteční věneček, hraje Šumavanka.

Recesistickou akcí v sobotu ožije Hojná Voda v Novohradských horách. Uskuteční se zde retro lyžařský závod Hojnovodská sladká lýže. Registrace účastníků začíná 
ve 13 hodin na náměstí, žádoucí je dobové oblečení. Startuje se ve 14 hodin. Letos organizátoři zvolili jako  disciplínu biatlon, ale střílet se bude z praku. Zájemci by měli myslet i na startovné, to je spíše dobrovolné, ale mělo by být stejně jako loni ve formě biskupského chlebíčku. Typ těsta ani chuť nejsou omezené. Pořadatelé z jednotlivých kousků sestaví lyži, tu vystaví a na závěr akce v rámci odpoledního a večerního posezení ji potom účastníci zkonzumují.

Maškarní průvod se uskuteční v sobotu v obci Hosty. Sraz masek je v 11.30 hodin. Program je součástí Oranžového roku podporovaného Jadernou elektrárnou Temelín.

Staročeská koleda projde 
v neděli Dobrkovskou Lhotkou. Účastníci si zde zakládají na dlouholeté tradici a dodržují všechny masopustní zvyklosti. Ráno musí Matka koledy, Rybníkář, Rychtář 
a Konšel vyřídit povolení 
u starosty. Pak koledníci 
za doprovodu místní kapely Zalužanka obchází vesnici. Okolo 14 hodiny začíná Slaměná koleda na návsi. Od 17 hodin se uskuteční taneční zábava v hostinci.

Tradiční masopust se uskuteční v Doudlebech v neděli od 8 hodin. 
V 10.45 hodin je na programu požehnání, v 16.15 hodin setkání se slaměnou koledou. 
Na večerním věnečku hraje Šumavanka.

Maškarní karneval pořádá město Lišov 
v neděli v kulturním domě. 
Od 15 hodin se děti se mohou těšit na spoustu zábavy i soutěž o nejkrásnější masku.