Nalaďte se na Vánoce a přijďte si dnes do nejbližšího místa zazpívat koledy. Zúčastníte-li se celorepublikové akce našeho Deníku, stanete se součástí obrovského sboru. Vždyť jen na jihu Čech se akce Česko zpívá koledy zúčastní lidé na více než 140 místech.

Na Českobudějovicku se koledami rozezní čtyřiadvacet míst. Do šestého ročníku našeho adventního zpívání se zapojily obce či domovy pro seniory, kde koledy secvičují již tradičně, přidalo se ale i mnoho nových míst.

Mezi ně letos patří Čakov, Bohunice, Žabovřesky, Pištín nebo Kamenná. Premiérově se bude zpívat rovněž v českobudějovické městské hromadné dopravě, konkrétně v trolejbuse na lince číslo 3, který vyjede v 17.06 hod. a bude pendlovat mezi zastávkami Máj Antonína Barcala a Nádraží. Úderem 18. hodiny si konzervatoristé spolu s cestujícími zazpívají přímo ve voze šest známých koled a vánočních písní, které v tu chvíli zazní i na dalších stovkách míst po celém Česku. V tentýž čas další skupinka konzervatoristů zazpívá na zastávce MHD u hlavní pošty. V 18.10 se tady obě skupiny mladých hudebníků setkají a předvedou další produkci. Následně nasednou do dalšího spoje na lince číslo 3 a přibližně do 19. hodiny zájemcům ve voze předvedou jiné „kousky" ze svého repertoáru.

Poprvé koledy zazní také v kampusu Jihočeské univerzity. Podle studenta Václava Vosky, předsedy Studentské unie JU, je na co se těšit. „Od 17.30 začne vystoupení kytaristy Fabiána Berky a od 18 hodin zazní, stejně jako v celé republice, vybrané koledy. Máme zajištěn kytarový doprovod," pozval Václav Voska. Naznačil, že ačkoliv společný zpěv koled oficiálně zazní úderem 18. hodiny, mnohde si připravili doprovodný program, který na hromadné zpívání navnadí.

Neznáte-li slova, najdete jako přílohu dnešního vydání Deníku zpěvník. Přijdete-li s ním od 15 do 18 h do průchodu vydavatelského domu Deníku na českobudějovickém náměstí, můžete si zatočit kolem štěstí o ceny. Noviny jsou k mání i na místě.