Do poslední chvíle secvičují prakticky všude. V pondělí večer se při zkoušce sešli Lišovští v areálu zdejší Schwarzenberského špitálu na třídě 
5. května, kde se budou zítra od 18 hodin koledy zpívat i „naostro". „Letos budeme mít více tahounů společného zpívání než loni," pochvalovala si knihovnice Anna Maroušková. Organizační tým akce Česko zpívá koledy v Lišově totiž posílila parta místních muzikantů, kteří každoročně na Štědrý den hrají koledy na lišovském náměstí.

„Koledy máme rádi, hrajeme je už třetím rokem, tak jsme se zapojili i do zpívání 
s Deníkem. K těm, které vybrali čtenáři, přidáme ještě několik podle vlastního výběru," zmínil Václav Placatka, jenž se nástrojů chopí společně s Václavem Císařem, Vojtěchem Placatkou a Karlem Sýkorou.

Zpěv koled se v posledních dnech rozléhal i kaplí na návsi v Jankově. Pilovaly je tady členky zdejšího pěveckého sboru. „Ke zkouškám se scházíme už od listopadu," řekla jedna ze členek sboru Alena Řezníčková. „V Jankově totiž zpěvem vždy zahajujeme advent," zdůvodnila s tím, že 
v kapli si Jankovští koledy zanotují ještě na Štědrý večer. „Scházíme se tady tradičně 
v deset hodin a poté míříme do hasičárny na punč," popsala Alena Řezníčková.

Seznam koled včetně textů najdete ve zvláštní příloze Deníku, která vyjde ve středu. Kdo 
s touto přílohou přijde právě zítra již od 10 hodin do průjezdu v přízemí vydavatelského domu Deníku na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. č. 8/5, může si zatočit kolem štěstí a vyhrát některou ze zajímavých cen. Noviny se zmíněnou přílohou bude možné zakoupit i přímo na místě, a to do vyprodání zásob.