Redaktor Tomáš Přibyl.V posledních letech se totiž velká část prostituce přesunula do privátní šedé zóny. Své služby často nabízejí tyto ženy v soukromí v bytových domech. A tady vzniká nová otázka. Podle neziskové organizace Rozkoš bez rizika to způsobuje, že tyto ženy pracují na odlehlejších místech, kde jim častěji hrozí násilí ze strany zákazníků. Nemají se pak v případě potřeby na koho obrátit. I policie potvrzuje, že prostituci v bytových domech může jen obtížně kontrolovat.

Řešením by mohly být podle některých odborníků zóny tolerance. Tedy oblasti ve městech, v nichž by se sexuální služby nabízely daleko od škol a veřejných míst pod dohledem policistů, zdravotních sester a sociálních pracovníků. - Žádná represe prostituci nevymýtila. Podpora tohoto obchodu na místě také není. K regulaci zákonem stále nedošlo. Nezbývá tak tolerance a tlumení negativních následků?

Nerudovská otázka, kam s nimi, tak trvá. Jen teď už tolik netrápí veřejnost, ale řeší ji prostitutky a lidé, kteří se jim snaží pomáhat. Bez jasného postoje většiny veřejnosti to ale nepůjde, a tak je dobré nezapomínat, že problém se přesunutím do šedé zóny stále nevyřešil…