Redaktorka Klára Skálová.Zdroj: Foto: Deník/ Markéta TrubkováPříklad: Fanoušek chce jít na zápas, jenže ten je kvůli koronaviru odložený, pak se ukáže, že se úplně mimo rozpis bude hrát zápas s týmem, který už koronavirus prodělal. Navíc k tomu, aby mohl na zápas jít, potřebuje i trochu „štěstíčka“. Z důvodu opatření nemohlo totiž v uplynulých týdnech do českobudějovické Budvar arény na zápas přijít ani šest tisíc, ani tři tisíce, ale jen jeden tisíc fanoušků. Ti se střídají podle nějakého spravedlivého systému.„Já ta opatření vnímám jako správná,“ řekl na zatím posledním domácím zápase s Vítkovicemi (hrál se 2. října) postarší fanoušek domácích.

Jenže to ani on nevěděl, že bude ještě hůř. Z důvodu dalších vládních opatření se zimní stadiony pro diváky, a nutno říct, že i pro samotné hráče, na „čtrnáct“ dnů zcela uzavřely.

Na koho se mají fanoušci zlobit? Na klub, který má všech těch svých starostí sám dost? Na vládu, která jednotlivá opatření vymýšlí a následně zavádí? To ničemu nepomůže. Tohle není individuální boj. Jsme v tom všichni. Společně. Když ale motorácká rodina vydržela sedm let věrně čekat na postup domácích zpátky mezi hokejovou elitu, nezlomí ji ani koronavirus.