Proměna s Plus Deníkem - Klára Skálová.Zdroj: Deník/Jaroslav SýbekCentrum totiž láká turisty, kteří zde, i přesto, že je tu parkovné dražší než na centrálním parkovišti, auta nechají. Jiní zase zaparkují v některé z městských ulic, protože v těch se neplatí vůbec. „Ročně zavítá na hlubocký zámek dvě stě tisíc lidí, tři sta tisíc lidí přijede do zoo, další tisíce lidí zamíří do sportovně relaxačního areálu, plovárnu,“ komentoval návštěvnost David Šťastný z destinační společnosti Hlubocko – Lišovsko. Dodal, že v ročním součtu je to okolo jednoho milionu lidí.

Co mají dělat místní? Ti sice mají registrační kartičky, které je nic nestály, ale místo na hlavní třídě jim to nezaručí. Dost často tak prostě zastaví u krajnice, pustí blinkry a skočí si na poštu doufajíce, že se tu zrovna neobjeví měšťáci.

Teď ale hlubočtí zastupitelé přišli s řešením. Nedávno tady za zhruba tři miliony korun otevřeli parkoviště nové. Vejít se sem má více než třicet automobilů. Určené pouze pro místní obyvatele.

Někdo sice bude nadávat, protože odsud do centra je to zhruba sto metrů, ještě navíc do kopce. Je to ale důkaz místo slibů – že zvolení zastupitelé ještě pořád chtějí vyjít vstříc voličům. Ne v každém městě jsou ke svým občanům takto přátelští.