Radka Doležalová„Pokud řidič odjede od nehody, hrozí mu pokuta až pět tisíc korun a ztráta až sedmi bodů. A to je v tom lepším případě, když nedojde ke zranění. Kdyby při tom někdo zraněný byl, jde už o trestný čin neposkytnutí pomoci,“ vysvětlil policejní tiskový mluvčí Milan Bajcura.

Nejčastěji k těmto nezodpovědnostem dochází na velkých odstavných parkovištích a u supermarketů. Viníci se bojí ztráty bonusů z výhodného povinného ručení. „Řidiči si často neuvědomují, že jsou sledováni kamerovým systémem. Stává se to i několikrát za týden,“ dodal Milan Bajcura. Jedna z posledních takových nehod byla v obci Plav na Českobudějovicku na parkovišti před restaurací.

Okamžiky, kdy nás přemůže strach, známe, a také je pochopíme asi všichni. Vyměnit ale svoji důstojnost za pár bonusů od pojišťovny, to už stojí za dvojí zvážení. Trochu se ostýchám citovat jadrného spisovatele Arnošta Lustiga, i když podstatu vystihl přesně: „Jsme všichni k..vy, bratři a sestry, dámy a pánové; jen musíme znát míru.“