Komunisté podporují využití tepla z Temelína, chtějí snížit náklady firem v majetku města. Neslibují novou sportovní halu, ale její rekonstrukci. Prosazují vybudování vodního světa ve Čtyřech Dvorech, přičemž projekt by mohl být hotov příští rok a další dva roky by trvala stavba za 200 - 250 milionů korun.

Uvažují o referendu k náměstí nebo mostu, konaném při volbách do Evropského parlamentu v květnu příštího roku.

Město podle nich nemá být hlavním sponzorem sportu, od toho je tu stát. Místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip schvaluje podporu sportovních oddílů, ale navrhuje vyčlenit nejlepší sportovce a ty financovat zvlášť.

Českobudějovická KSČM podporuje odlehčení dopravy včetně zajíždění autobusů do centra, stavby mostu v Litvínovicích, podjezdu pod nádražím ve směru na Suché Vrbné, jenž by ulevil frekventované křižovatce u viaduktu. „Je nutné řešit parkování: od výstaviště vymístit kamiony dál od města, zeptat se lidí, jaká je vůle investovat do parkovacích domů. A také za jaké prostředky. Nechceme, aby vznikly parkovací zóny na Pražském předměstí, ale parkovací místa,“ zdůraznil Petr Braný.

Strana myslí i na seniory. Lídr zdůraznil tlak KSČM na zvýšení důchodů. Konstatoval, že v krajském městě chybí starším lidem prostory na setkávání. „Nebudeme dělat parlament seniorů, stačí parlament mladých, ale budeme se s nimi pravidelně scházet a mapovat problémy této generace,“ předesílá Petr Braný.