Náborový program je jakousi menší obdobou oblíbené květnové Bambiriády. „Na počátku roku ji pořádáme proto, abychom oslovili děti a mládež, která si právě vybírá zájmovou činnost. Ze zkušeností z minulých let víme, že se účastníkům akce nováčci na této akci hlásí, v kroužcích se zachytí desítky dětí,“ říká předseda představenstva pořádající Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje Vladimír Kubát.


V prostoru ležícím severně od sportovní haly se bude volnou formou prezentovat řada oddílů, klubů a středisek působících v Českých Budějovicích. Děti i jejich rodiče se tu budou moci setkat přímo s vedoucími, kteří mají tu kterou aktivitu na starost, zájemci si budou moci leccos vyzkoušet, aby si vybrali koníček, který jim bude opravdu vyhovovat.


„Účast přislíbil například Pionýr, Junák, Azimut, Česká tábornická unie, Kynologický klub, M–tes,“ vyjmenovává Kubát. Právě tyto organizace na rozdíl od dnes populárních aktivit, jako je například tanec, potřebujínábor nových tváří.


„O přízeň dětí se ale ucházejí sdružení zaměřená na globální výchovu. Děti tu rozvíjejí své morálně volní vlastnosti, učí se žít v souladu s přírodou, být tolerantní, stát se součástí party, chovat se správně v mezních situacích. Aktivity tohoto typu jsou rozhodně pro charakter dětí přínosnější,“ míní Kubát.
Akce Najdi si svého koníčka startuje ve středu v 8 hodin ráno. Dopoledne se předpokládá zejména účast škol, odpoledne až do 17 hodin pak mohou přijít děti s rodiči. Těšit se mohou na opravdu pestrou škálu zajímavých aktivit pro všechny věkové kategorie.