Kraj podle hejtmanky zatím nepřikročí k omezování autobusových a vlakových spojů. Odbor dopravy nicméně dostal za úkol vyhodnotit počty lidí, kteří se v současnosti autobusy či vlaky přepravují. O případném omezení spojů pak budou členové bezpečnostní rady kraje jednat na pondělním zasedání.

Ke konci týdne zároveň kraj obdrží první várku respirátorů pro zdravotnický personál. Respirátory budou uskladněny v zázemí zdravotnické záchranné služby na letišti v Plané u Českých Budějovic. Na distribuci respirátorů se kraj dohodl s hasiči, aby si zdravotníci pro ochranné prostředky nemuseli jezdit do krajského města.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová doplnila, že ke čtvrtku vystavili hygienici na jihu Čech karanténu 200 osobám, ani jeden testovaný nevyšel s pozitivním výsledkem.

Hejtmanka Ivana Stráská nicméně připustila, že kraji se koronavirus nevyhne. V této souvislosti se již v českobudějovické nemocnici připravují na variantu, že bude třeba hospitalizovat více osob nemocných koronavirem. Krajní variantou by prý bylo i rušení některých plánovaných operačních výkonů.

Hejtmanka zároveň vyzvala Jihočechy, aby v současné době odkládali návštěvy lékařů, a neshromažďovali se tak na jednom místě, nemají-li žádné akutní potíže.