Vláda přitvrdila opatření proti šíření nákazy koronavirem. Celá země je v karanténě, ohroženi jsou zejména senioři. Jedni z nás nutně potřebují pomoc, jiní jim chtějí pomáhat. Přivézt jídlo, dojít nakoupit či pro léky, pomoci s technikou, vyvenčit psa. Lidé ale často netuší, že pomoci potřebuje třeba jejich soused. Proto Deník přichází s projektem Lidé pomáhají lidem.

Napište na e-mail leona.frohlichova@denik.cz své jméno, telefonní číslo a s čím konkrétně byste potřebovali pomoci. Nebo naopak jakou pomoc sami nabízíte. My se pak postaráme o zveřejnění v tomto článku.

Zdroj: Foto: Deník/ Jiří Bušek

Štěpánka B. (České Budějovice, tel. 608 731 567) - Nabízím šičkám bílé ubrusy bez potisku, vhodné k ušití roušek.

Monika (České Budějovice, Čtyři Dvory, tel. 608 483 052)  - Nabízím pomoc s nákupem, mohu dojít pro léky, vyvenčit psa atd.

Louskáčkovy jesličky -  Koordinujeme výrobu a rozvoz roušek. Nejčastěji se na nás obrací senioři, ale i rodiny s dětmi, kterým hotové, vyprané a vyžehlené roušky dovezeme až domů. Sbíráme materiál od každého, kdo nám ho nabídne, rádi si pro něj dojedeme. Kdo chce pomoci a neumí šít, pomáhá stříhat, žehlit nebo prát. V současné době sdružujeme 18 dobrovolnic. Spolupracujeme s vietnamskou komunitou v Českých Budějovicích, se kterými zásobujeme Nemocnici ČB, domovy důchodců, hasiče a další služby a složky, které se na nás nebo na ně obrací. Veškeré aktivity děláme dobrovolně a na své náklady. Kontaktní osoba: Bc. Michaela Nováková, kavarnalouskacek@gmail.com, 725981750

 

Pokud nebude vaše prosba či nabídka platná, pošlete nám e-mail, že vás máme vyřadit. Budeme rádi, když se k vám díky Deníku pomoc dostane, případně budete pomocí pro jiné již plně vytíženi. Budeme také rádi, pokud nám také pošlete fotografii, případně pár vět k tomu, jak jste pomáhali nebo našli pomoc. Děkujeme!