Online reportáž

Co je koronavirus?V souvislosti s výskytem koronaviru přijalo město potřebná opatření a podle Petra Ferebauera z kanceláře primátora prověřilo plnění nařízení u jím zřizovaných organizací. K datu 10. března 2020, 15:30 hodin byla situace následující:

MŠ a ZŠ vč. jídelen

Od středy 11. března bude uzavřeno pro žáky 16 základních škol zřizovaných městem České Budějovice. Uzavření se týká i školních jídelen včetně jídelny U Tří lvů.

Nařízení se naopak netýká mateřských škol ani těch, které jsou součástí základních škol, tam bude provoz zachován.

Kulturní zařízení

Jihočeské divadlo uzavírá své hlavní scény. Představení, při kterých nepřesáhne kapacita diváků a účinkujících 100 osob, se konají i nadále. Toto se týká inscenací na studiové scéně Na půdě a představení Společenství vlastníků v zasedací místnosti KD Vltava.

KD Vltava a KD Slavie v souladu s nařízením vlády ruší veškeré své kulturní programy. Spolkové aktivity v KD Slavie, na kterých účast nepřekročí 100 přítomných osob, se i nadále konají. Kino Kotva bude mít omezený provoz a to tak, aby vyhověla nařízení o omezení kapacity na maximálně 100 osob ve stejnou chvíli.

Sportovní zařízení

Od úterý 10. března od 18.00 hodin bude uzavřen pro veřejnost plavecký stadion, sportovní hala i Budvar aréna. Ruší se také veřejné bruslení. Dle rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se fotbalové utkání 15.3. na Střeleckém ostrově neruší. Pořadatel je povinen zabezpečit, že se soutěžního utkání nezúčastní více jak 100 osob.

Ředitel Gymnázia Česká v Č. Budějovicích Antonín Sekyrka hovořil v úterý ráno k situaci kolem koronaviru.

Veřejná doprava

Dopravní podnik města České Budějovice přechází od rána 11. března na prázdninové jízdní řády. A to i z důvodů možnosti častější desinfekce vozů MHD. Je zakázán prodej jízdenek u řidiče. Prázdninový režim se ve vyhledávačích jako např. IDOS projeví až v následujících dnech.

Sociální zařízení

Návštěvy v domovech pro seniory včetně Centra sociálních služeb Staroměstská jsou zrušeny.

Jeslová zařízení nemají žádná provozní omezení. V azylových zařízeních je zákaz návštěv od 10. března 2020. Uzavřeny jsou rovněž dva z nejnavštěvovanějších klubů pro seniory. Jde o klub v Komunitním centru na sídlišti Máj a klub v ulici Roháče z Dubé. Uzavřeny jsou již od pátku 6. března 2020.

Aktuální informace o vývoji situace v městě, dalších přijatých opatřeních a sdělení veřejnosti budou průběžně zveřejňovány na webu města www.c-budejovice.cz a sociálních sítích. Informace budou rovněž šířeny prostřednictvím vozů MHD a varovný informačního systému (VISO).

Koronavirus v Česku