Čtyři měsíce hledal práci, až nakonec přijal místo prodavače v supermarketu.

„Veškeré moje peníze naspořené za celé dětství padly do podniku, takže teď jsem si už musel najít práci. Myslel jsem si, že se jako živnostník dobře uživím, bavilo mě to, ale nevyšlo to," říká zklamaně dvaadvacetiletý mladík. Včera se odhlásil z evidence úřadu práce a nastupuje do nového zaměstnání. Své plány na práci v oboru ale úplně nevzdává. Bude šetřit a za pár let to zkusí v salonu znovu.

Podobou zkušenost má 
i jednadvacetiletá kosmetička Helena Vitoulová. Od maturity se jí nepodařilo najít místo v oboru a zhruba rok pracuje jako dělnice. V červenci byla nezaměstnaná, ale do týdne si dokázala sehnat novou práci. „Obejít zaměstnavatele osobně je lepší, než posílat životopisy," dělí se o svou zkušenost Helena Vitoulová. Pracovat bude zase jako dělnice, ale v budoucnu by se chtěla uplatnit ve svém oboru. „Teď to jinak to nejde, ale lepší něco, než nic," dodává mladá dívka.

Stejně jako těmto dvěma mladým lidem se nyní podařilo najít novou práci pěti stovkám nezaměstnaných 
z Budějovicka. Míra nezaměstnanosti klesla za poslední měsíc o 0,1% na hodnotu 5,2%. Ke konci června evidoval českobudějovický úřad práce celkem 7026 uchazečů 
o zaměstnání, což bylo o 93 méně než v předchozím měsíci.