Poté, co se společně s kamarády rozhodla, že vzkřísí dobrovodskou masopustní tradici a že průvod v čele s laufrem a laufrovou vyrazí obcí o první únorové neděli, bylo právě na ní připravit kostýmy pro všech dvacet hlavních postav. 

„Využila jsem každé volné chvíle, hlavně když hlídala babička," svěřila se Kateřina Trávníčková (na snímku v roli Masopusta), která je momentálně na mateřské dovolené.

Neděle patřila v Dobré Vodě u Českých Budějovic masopustnímu veselí.Masopust se podle ní na Dobré Vodě konal naposledy před dvanácti lety. „Tehdy to ale nebyl masopust se vším všudy, teď jsme se snažili do průvodu zařadit všechny hlavní postavy podle tradice," zmínila Kateřina Trávníčková, která si po zbytek roku bere spolu s kamarády na starosti hlavně organizaci akcí pro děti. Ani nejmenší obyvatelé obce v masopustním průvodu nechyběli, většinu kostýmů však oblékli dospělí.

Role lafurové se zhostila dvaadvacetiletá Dominika Antalová z Dobré Vody, coby laufer jí v čele průvodu doprovázel její přítel Petr Panocha (28). „Role jsme si nevybírali, brali jsme, co na nás vyšlo," smáli se.
Nijak zvlášť prý své role netrénovali. „Jen v sobotu večer v hospodě. Snad to nějak zvládneme," dodávali si odvahu v neděli krátce po deváté hodině ranní, tedy asi půlhodinu předtím, než průvod 
z Trávní ulice vyrazil.

Nedělní masopust, který vyvrcholil zastřelením a vzkříšením medvěda, zřejmě položil základ nové doborovodské tradici. „Pokud do toho ostatní půjdou znovu se mnou, určitě uspořádáme masopustní veselí i příští rok," dodala Kateřina Trávníčková.