Tamním obyvatelům totiž došla trpělivost a ulici chtějí zablokovat. A hlavně proto, že před jejich domy denně jezdí i přes zákaz těžké kamiony na nedalekou stavbu nového mostu v Mladém.


„Z naší ulice přijde zhruba sedmdesát lidí a snad přijdou i obyvatelé okolních ulic. Chceme zablokovat místo asi na hodinu, kdy si řekneme své. Snad dorazí i úředníci z města,“ zdůrazňuje starousedlík František Heriban, který také napsal na radnici petici proti silničnímu provozu.


„Jedná se nejen o vozidla, která obsluhují stavbu mostu, nýbrž i automobily stavebních firem, které mají provozy v prostoru ulice U Dráhy. Všechna tato vozidla jsou v důsledku jednosměrného provozu části ulice U Dráhy nucena obousměrně projíždět právě naší ulicí,“ zlobí se Heriban. „V petici tak žádáme pana primátora, aby byla s urychlením sjednána náprava dopravní situace tak, aby nákladním vozidlům bylo umožněno projíždět ulicí U Trati a ulicí Jana Masaryka. Provoz náklaďáků chceme v ulici Kapitána Jaroše omezit,“ doplňuje.


Na konci května se dokonce silnice pod tíhou kamionů už na dvou místech propadla, jak o tom informoval jako první Českobudějovický deník.
„Je to provalená kanalizace. Má tady jen čtyřicet centimetrů nadloží. Ty kanály na to nejsou stavěné. Stalo se to, jak tu začaly jezdit velké náklaďáky,“ zlobil se tehdy Heriban a dodal, že značka zakazující kamionům vjezd do ulice ihned zmizela.


Propadlé díry na ulici ale poté stavební firmy zasypaly.